Strona głównaZdrowieRehabilitacja w Warszawie - coraz częściej odwiedzana

Rehabilitacja w Warszawie – coraz częściej odwiedzana

Sport to zdrowie, maksymę tę słyszymy na każdym kroku, tym bardziej teraz, kiedy w telewizji, na YouTube, czy Instagramie jesteśmy wręcz zasypywani filmami i zdjęciami wysportowanych gwiazd, czy trenerów. Po takiej dawce motywacji ciężko jest się nie ruszyć z kanapy i dziarskim krokiem wejść do świata sportu i fitnessu. Osoby, które dopiero zaczynają lubią działać impulsywnie i nie słuchają swojego organizmu, a to z kolei prowadzi do ciężkich powikłań zdrowotnych.

 

Ale zanim o tym…

Siedzącą postawę mamy w pracy, w samochodzie, podczas spotkań towarzyskich, więc stanowi ona min. 60% naszej doby. Jak uniknąć problemów z kręgosłupem? W Stanach Zjednoczonych wydaje się miliard dolarów rocznie na leczenie wszelkich dolegliwości pleców, a pracodawcy ponoszą min 20 mld rocznie kosztów rehabilitacji swoich pracowników. W Polsce wciąż rehabilituje się niewielki odsetek osób, jednak miasto w którym świadomość jest najwyższa to Warszawa. W Warszawie rehabilituje się najwięcej naszego społeczeństwa. Mają na to duży wpływ uwarunkowania społeczne, kulturowe jak i komunikacyjne. W Warszawie przejechanie z punktu A do punktu B zajmuje w korkach średnio godzinę! Dodajmy do tego 8h w pracy oraz powrót, okaże się, że przez ponad 10 godzin nasze ciało jest w pozycji siedzącej. Rehabilitacja w Warszawie najczęściej leczy z zespołu cieśni nadgarstka, czy przeciążeń spowodowanych nieprawidłową postawą.

 

Uprawianie sportu – nie takie zdrowie, jakim je malują

Podczas wyczynowego trenowania przeciążenia są nieuniknione, jednak są sposoby by zmniejszyć ryzyko ich występowania. Już od najwcześniejszych lat na lekcja wf-u zaczynała się od rozgrzewki i była nieodzownym elementem każdych zajęć. To właśnie ona rozgrzewa i przygotowuje mięśnie do wysiłku fizycznego. Dzięki rozgrzewce prawdopodobieństwo kontuzji podczas ćwiczeń znacznie się obniży, a Twoje osiągi podczas treningu będą lepsze. Odpowiednie rozciąganie ścięgien i więzadeł zwiększa ich zakres ruchu. Nie rozciągnięte ścięgna łatwiej ulegają zerwaniu.

Kolejną częstą przyczyną bólu jest… jego lekceważenie. Aktywność fizyczna wypełnia ciało endorfinami, daje ogromną dawkę satysfakcji, a nasz wygląd zmienia się nie do poznania. Widząc te efekty, często zakrywamy ból i go lekceważymy.

Gdy już dojdzie do sytuacji, kiedy organizm odmawia posłuszeństwa pamiętajmy, że rehabilitacja w Warszawie, na pewno pomoże postawić przetrenowane ciało na nogi, a moment wkroczenia na siłownię będzie szybciej niż później.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne