Czym są premixy?

0
317

Dla osób na co dzień palących e-papierosy takie określenie jak premix wydaje się oczywiste, natomiast, dla osób, które nie mają doświadczenia w tej dziedzinie określenie premix może się wydawać nieco niejasne. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy czym są premixy.

Co to jest permix?

Liquid, który jest wykorzystywany w e-papierosach składa się z bazy, która zazwyczaj jest wyprodukowana za pomocą gliceryny roślinnej, glikolu propylenowego, aromatu oraz ewentualnie nikotyny. Zgodnie z ustawą TPD (Tobacco Product Directive), liquidy mogą być sprzedawane w niewielkich pojemnikach mających do 10ml. Odpowiedzią na to ograniczenie są premixy, które nie mają nikotyny i tym samym mogą być sprzedawane w większych opakowaniach. Premixy zawierają z reguły glikol, glicerynę oraz aromaty, które odpowiadają z walory odczuwalne podczas vapingu.

Zazwyczaj permixy są sprzedawane w poręcznych opakowaniach o pojemności od 20ml do 60ml. Zdarzają się także większe premixy sprzedawane w butelkach mających 100ml. Z reguły buteleczki niezależnie od swojej pojemności są wyposażone w kroplownik, który pomaga w wygodnym dozowaniu płynu.

Premix nie jest produktem, który od razu nadaje się do użycia. Należy go najpierw rozcieńczyć z tak zwaną bazą (która może zawierać nikotynę, lecz nie musi). Dopiero po zmieszaniu premixu z bazą liquid jest gotowy do użycia i może być stosowany w e-papierosach.

Dlaczego korzystanie z permixów jest popularne?

Na rynku jest bardzo duży wybór premixów w różnych smakach. Wyróżnia się między innymi premix tytoniowe, owocowe, deserowe, mentolowe oraz szereg innych.  Uznaje się, że premixy z reguły posiadają więcej aromatu niż standardowe liquidy.

Wybierając premixy zamiast gotowych liquidów mamy nie tylko duży wybór smaków, ale także pole do popisu w kontekście proporcji VG/PG. Tutaj warto zauważyć, że stosując niewielkie stężenie nikotyny permixy mogą być pomocne w walce z nałogiem. Poza tym, według wielu opinii jest to wygodne i atrakcyjne cenowo rozwiązanie.