Granie w gry

Granie w gry to popularna rozrywka na całym świecie. Kto czasami nie lubi zrobić sobie chwili przyjemności podczas partyjki w szybką zręcznościówkę, pasjonującą grę akcji lub wymagającą skupienia grę strategiczną? Każdy z nas lubi zanurzyć się w świecie gier, który pozwala oderwać się od rzeczywistości. Jaka jest popularność gier komputerowych? I jakie gry obecnie wyróżniamy?

Gry komputerowe wywodzą się z gier planszowych oraz fabularnych. Za początki oprogramowania przeznaczonego do celów rozrywkowych uznaje się lata 40-50-60 ubiegłego wieku. Natomiast prawdziwą popularność gry osiągnęły dopiero w latach 70 kiedy to lawinowo wzrosła popularność konsol telewizyjnych i różnego rodzaju atomatów do gier.

Cechą charakterystyczną gier komputerowych jest cel wyznaczony przez jej twórców lub samego gracza. Osoba grająca napotyka wyzwania, którym musi podołać. Szczególnie współczesne gry komputerowe są bardzo cenione za atrakcyjną formę audiowizualną. Jednak to co głównie stanowi o tym że gry są wyjątkową formą rozrywki to interakcja pomiędzy graczem a grą. Jest to wyraźna różnica w stosunku do czytania książki, oglądania filmów lub innych podobnych rozrywek.

Rodzaje gier

Najpopularniejsze rodzaje gier to: mobilne, detaliczne, free to play, gry w serwisach społecznościowych.

Według danych jakie można znaleźć w Internecie rynek gier mobilnych osiągnął podobną wartość co rynek gier detalicznych. Warto zaznaczyć że gry free to play (zazwyczaj dostępne przez przeglądarkę) razem z grami dostępnymi w serwisach społecznościowych stanowią trzecią niemal równą siłę na rynku gier.

Klasyfikacja gier

Najpopularniejsza klasyfikacja wyróżnia gry na następujące rodzaje: edukacyjne, fabularne, logiczne, przygodowe, sportowe, strategiczne, symulacyjne, zręcznościowe.

Powyższa klasyfikacja jest bardzo ogólna i tak naprawdę jest podzielona na kilkadziesiąt różnych podkategorii. Wymieniamy niektóre z nich: bijatyki, strzelanki, gry platformowe, gry akcji, skradanki, muzyczne, interaktywne filmy, mmorpg, wyścigowe, gry turowe, taktyczne, ekonomiczne, przeglądarkowe i wiele wiele więcej!

Popularność gier

Według szacunków jakie można znaleźć w Internecie na całym świecie gra około 2,2 miliarda osób. To imponujące jak duża część ludzkości lubi grać w grę.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne