Strona głównaBiznesIle faktycznie kosztuje kasa fiskalna?

Ile faktycznie kosztuje kasa fiskalna?

Każda osoba, która zakładała własną działalność gospodarczą, wie jak wiele kosztów trzeba ponieść przy tej okazji . Jednym z nich jest zakup kasy fiskalnej. Jednak niekiedy zapomina się o tym, że aby dana kasa była sprawna, nieawaryjna i funkcjonalna, trzeba zakupić odpowiedniej jakości model oraz właściwie dbać o urządzenie. Tymczasem wciąż wiele osób przy zakupie kasy kieruje się tylko ceną. W praktyce przy wyborze warto wziąć pod uwagę rodzaj prowadzonej działalności, aby sprzęt zapewniał właściwą obsługę firmy. Ile faktycznie kosztuje kasa fiskalna we Wrocławiu i jakie są koszty jej utrzymania?

Kasy fiskalne w Wrocław – ile kosztują?

Nie ma w tym przypadku jednej, określonej ceny. W zasadzie koszt zakupu kasy fiskalnej na Bielanach waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych netto. Droższe urządzenia oferują na ogół więcej funkcjonalności i opcji dodatkowych. Pozwalają poza tym na wprowadzenie do pamięci większej ilości towarów. Potrafią pracować z urządzeniami dodatkowymi, np. terminalem płatniczym, wagą czy czytnikiem kodów kreskowych. Dlatego też przed dokonaniem zakupu, warto zastanowić się nad wielkością prowadzonej działalności gospodarczej. Czasem dobrym wyborem jest kasa mobilna, którą można zabrać ze sobą wszędzie. Nie można też zapomnieć o tym, że stopniowo wprowadzony jest obowiązek posiadania kas fiskalnych online.

Przegląd techniczny kas fiskalnych Wrocław – ceny

Na mocy rozporządzenia MF z 2008 roku każda kasa fiskalna minimum raz na dwa lata musi przejść obowiązkowy przegląd techniczny. Jeśli właściciel urządzenia nie dopełni tego obowiązku, musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami. W pierwszej kolejności urząd skarbowy zażąda od niego zwrotu ulgi i odsetek, które naliczane są od dnia wystąpienia wykroczenia. Dodatkowo wystawiony może być mandat karny w wysokości 500 złotych.
W czasie kontroli sprawdzane są elementy kasy fiskalnej, które odpowiadają za ewidencjonowanie obrotów. Serwisant nie zajmuje się więc usterkami wpływającymi na funkcjonowanie samej kasy. Najczęściej cena takiego przeglądu wynosi od 160 do180 złotych netto.

Kto może skorzystać z ulgi na zakup kasy fiskalnej we Wrocławiu?

Dzięki ewidencjonowaniu transakcji na kasie, przedsiębiorcy mogą odliczyć kwotę wydaną na zakup urządzenia od podatku VAT. Jednak kwota podlega odliczeniu tylko w 90% ceny zakupu netto i nie może być wyższa niż 700 złotych. Z takiej ulgi mogą skorzystać przedsiębiorcy, których kasy fiskalne spełniają pewne podstawowe warunki techniczne. Posiadać muszą certyfikat homologacji wydany przez Główny Urząd Miar. Ulga naliczana jest w przypadku jednorazowej wpłaty i otrzymania faktury VAT.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne