Strona głównaUncategorizedKarykatura ze zdjęcia i karykatury na żywo

Karykatura ze zdjęcia i karykatury na żywo

Każdy z nas wie, kim jest karykaturzysta. Jednak mało kto tak naprawdę wie, na czym polega zawód karykaturzysty. Właśnie nadarza się okazja, aby to zmienić. Oto informacje od znanego serwisu Karykatury.com.

Karykatury na żywo czyli karykaturzyści eventowi

To coraz częstsza atrakcja różnego rodzaju eventów firmowych i prywatnych (najczęściej wesel). Świetny karykaturzysta eventowy rysujący bardzo szybko dowcipne portrety uczestników imprezy, to często mocny punkt imprezy. Nie dość, że pozowanie do karykatury i obserwowanie karykaturzysty podczas tworzenia to fajna rozrywka. To także unikalny prezent, który pozostanie pamiątką po udanej imprezie.

Wprawdzie ofert tego typu usługi jest w sieci sporo, jednak warto kierować się talentem i doświadczeniem karykaturzysty, a nie najniższą ceną. Najlepsi fachowcy nie muszą konkurować cenami z amatorami i zawsze mają dużo pracy.

Karykatura ze zdjęcia na prezent

Karykaturzysta rysujący na żywo oraz karykatura ze zdjęcia, to dwie zupełnie inne działania artystyczne. Coraz częściej zamawiane są karykatury z przesłanych internetem zdjęć. Najczęstsza okazja, to zamówienie dla kogoś sympatycznego prezentu. Na urodziny, jubileusz, z okazji ślubu, odejścia z pracy, i tak dalej. W przypadku gdy artysta ma wykonać czyjąś podobiznę lub podobizny (bo zamawiane są też karykatury podwójne lub wieloosobowe), warto poświęcić nieco czasu, aby zgromadzić odpowiednie zdjęcia.

Przede wszystkim zgromadź zdjęcia dobrej jakości (z aparatu fotograficznego, a nie miniaturki ze strony www). Ważne, aby były to zdjęcia aktualne. Bo sekret dobrej karykatury zależy nie tylko od talentu artysty, ale też od tego, czy narysowana twarz będzie podobna do twarzy osoby, której wręczasz karykaturę. Gdy już masz odpowiednie zdjęcia, wtedy zwróć się do karykaturzysty z pytaniem o cenę i poinformuj go, na kiedy powinieneś mieć karykaturę w ręku.

U kogo zamówić karykaturę?

Wcale nie musisz szukać karykaturzysty, który mieszka jak najbliżej miejsca twojego zamieszkania. Wykonanie karykatury, to najwyżej kilka godzin, więc dla artysty zajmującego się tworzeniem karykatur na co dzień, zrobienie pracy plastycznej z dnia na dzień często nie jest problemem.

Postaw na talent oraz doświadczenie, wybierając tego twórcę, którego przykłady najbardziej ci się podobają. Ci najlepsi, najbardziej doświadczeni karykaturzyści działają od lat. Zrobili tysiące karykatur, zdobywali nagrody, mieli wystawy, udzielali wywiadów, pisali o nich, niektórzy nawet występowali w programach telewizyjnych. Aby uniknąć rozczarowania, jak w każdej branży, warto współpracować z solidnym fachowcem. Jeśli będziesz zadowolony / zadowolona może się okazać, że karykatury będziesz zamawiać także przy kolejnych okazjach.

  • Więcej informacji i porad na temat pracy karykaturzystów oraz na temat tej dziedziny sztuk plastycznych, znajdziesz na blogu w popularnym serwisie Karykatury.com – karykaturzyści, których znasz z prasy i TV.

Na ilustracji: jedna z wielu prac znanego polskiego karykaturzysty, Szczepana Sadurskiego. Bohatera (bohaterkę) karykatury, jak widać można też uwiecznić w towarzystwie idola, na przykład duetu Modern Talking, albo obok znanego aktora lub sportowca. Wszystko zależy od informacji jakie przekażesz karykaturzyście i wspólnych uzgodnień. To wszystko sprawia, że każda karykatura jest unikalna. Jest prezentem dedykowanym dla konkretnej osoby. Takiego prezentu nie kupisz w żadnym sklepie!

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne