Strona głównaUncategorizedPrzedszkole bez stresu

Przedszkole bez stresu

W życiu każdego rodzica przychodzi taki moment, w którym należy podjąć decyzję o posłaniu dziecka do żłobka lub przedszkola. Ten kto uważa, że to prosta sprawa z pewnością nie ma dzieci, bo tylko rodzice wiedzą jakie emocje się z tym wiążą. Stres, obawa czy pociecha sobie poradzi, widmo nadchodzących przeziębień i lęk przed rozłąką na wiele godzin. Z tym wszystkim zmagają się mamy i tatusiowie, dlatego tak istotny jest wybór dobrej placówki dla swojego dziecka, która sprawi, że nowy sytuacja nie będzie zmartwieniem. Czy znalezienie takiego przedszkola jest możliwe? 

Akcja adaptacja, czyli pierwsze dni przedszkolaka

Początek przedszkolnej przygody jest trudny dla każdej ze stron – dzieci często płaczą, rodzice przekazują pociechy z dużą obawą, nauczyciele ocierają pot z czoła, próbując złagodzić nerwy każdego z maluszków. Jednak dobre przedszkole można poznać niemal od razu, wystarczy zapytać o to, jak przebiega w nim proces adaptacji. Uśmiech, cierpliwość i budowanie bezpiecznej atmosfery, to klucz do sukcesu. Z doświadczenia wielu mam, które mają dzieci w wieku przedszkolnym wiemy, że właśnie takie warunki oferuje przedszkole prywatne Szczecin. 

Czy to dobry moment?

Kolejnym dylematem wielu rodziców jest to, czy ich dziecko jest gotowe na pójść do przedszkola. To sprawa bardzo indywidualna, ponieważ każde dziecko rozwija się we własnym tempie i różnie reaguje na zmiany. Natomiast jeśli zauważamy, że dziecko pragnie towarzystwa innych dzieci, to najprawdopodobniej jest to sygnał, że sama mama, babcia czy opiekunka nie jest wystarczającym kompanem do zabaw. Pomocne okaże się także udzielenie odpowiedzi na kilka pytań:

  • Czy dziecko potrafi rozstać się z domem?
  • Czy dziecko rozumie i wykonuje polecenia?
  • Czy dziecko jest w stanie zsynchronizować się z przedszkolnym rytmem aktywności i odpoczynku?

Takie przemyślenia mogą być pomocne w ocenie, czy to już ten czas. Należy jednak pamiętać. Że małe dzieci bardzo szybko się rozwijają, przechodzą liczne skoki rozwojowe. Dlatego nawet jeśli wydaje Wam się, że w maju Wasze dziecko nie jest jeszcze gotowe na przedszkole, to we wrześniu może okazać się, że jest gotowe. A jeśli wciąż nie wiecie, czy to ten moment zadzwońcie do przedszkola i porozmawiajcie z profesjonalistami, kontakt znajdziecie wpisując w Google na przykład przedszkole prywatne Szczecin.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne