Strona głównaUncategorizedRecenzja książki “Mądre bajki” Agnieszka Antosiewicz

Recenzja książki “Mądre bajki” Agnieszka Antosiewicz

“Mądre bajki” Agnieszki Antosiewicz to nie tylko kolorowe ilustracje, przedstawiające dzieci podczas zabawy, czy mówiące zwierzaki. “Mądre bajki” to przede wszystkim wartościowa treść, która zawiera w sobie historię, i sytuacji, które lepiej pomogą zrozumieć dziecku, czym jest przyjaźń, rodzina, niesprawiedliwość, i krzywda.
Jest to książeczka obowiązkowa dla każdego dziecka i przedszkolaka, ponieważ przekazuję ona wiele wartościowych wartości, które dziecko najlepiej przyswaja w młodym wieku, więc autorka kierowała się zasadą “im wcześniej, tym lepiej”. Jest to także dobry pretekst dla rodzica, aby zaczął rozmawiać ze swoim dzieckiem, i przeanalizować zasady i wydarzenia przedstawione w bajkach, oraz co zrobić kiedy przydadzą się one dziecku w prawdziwym życiu.

“Mądre bajki” to zbiór opowiadań, które przedstawiają zwykłych ludzi, którzy muszą zmierzyć się codziennymi problemami, jakie napotykają.cz w łatwy i przystępny dla dziecka tłumaczy takie pojęcia jak siła miłości i przyjaźni, wiara w siebie, niesprawiedliwość, krzywda, czy niebezpieczeństwo. Każde dziecko, które sięgnie po tę książkę, wyciągnie wartościową lekcję, którą potem, będzie mógł omówić z rodzicem. Pomoże mu to także w prawdziwym życiu, kiedy znajdzie się w sytuacji, w której nie będzie wiedział, co robić.

“Mądre bajki” to także ilustracje, choć nie stanowią one głównego tematu historii, to warto na nie rzucić okiem. Ilustracje w książeczce dla dzieci pobudzają wyobraźnię, i zachęcają do dalszego czytania. Dzięki nim wszystko nabiera jeszcze ciekawszej formy. Po zakończeniu lektury warto zapytać dziecko, czy zrozumiał, czym naprawdę jest przyjaźń i rodzina, i czy trzeba mu coś jeszcze wyjaśnić. Może być to wstępem do długiej, lecz wartościowej rozmowy, podczas której dziecko będzie zadawało dużo pytań, więc trzeba zadbać o to, aby wszystko mu dokładnie wyjaśnić, używając prostego języka, dzięki czemu, łatwiej tę lekcję przyswoi.

Agnieszka Antosiewicz – to polska pisarka, która w swojej karierze literackiej wydała takie książki dla dzieci jak “Jestem przedszkolakiem”, “Najciekawsze bajki przedszkolaka” oraz wiele innych interesujących książek.

Naukowe Przedszkole Wola
https://epicprzedszkole.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne