Recenzja książki “Mądre bajki” Agnieszka Antosiewicz

0
80

“Mądre bajki” Agnieszki Antosiewicz to nie tylko kolorowe ilustracje, przedstawiające dzieci podczas zabawy, czy mówiące zwierzaki. “Mądre bajki” to przede wszystkim wartościowa treść, która zawiera w sobie historię, i sytuacji, które lepiej pomogą zrozumieć dziecku, czym jest przyjaźń, rodzina, niesprawiedliwość, i krzywda.
Jest to książeczka obowiązkowa dla każdego dziecka i przedszkolaka, ponieważ przekazuję ona wiele wartościowych wartości, które dziecko najlepiej przyswaja w młodym wieku, więc autorka kierowała się zasadą “im wcześniej, tym lepiej”. Jest to także dobry pretekst dla rodzica, aby zaczął rozmawiać ze swoim dzieckiem, i przeanalizować zasady i wydarzenia przedstawione w bajkach, oraz co zrobić kiedy przydadzą się one dziecku w prawdziwym życiu.

“Mądre bajki” to zbiór opowiadań, które przedstawiają zwykłych ludzi, którzy muszą zmierzyć się codziennymi problemami, jakie napotykają.cz w łatwy i przystępny dla dziecka tłumaczy takie pojęcia jak siła miłości i przyjaźni, wiara w siebie, niesprawiedliwość, krzywda, czy niebezpieczeństwo. Każde dziecko, które sięgnie po tę książkę, wyciągnie wartościową lekcję, którą potem, będzie mógł omówić z rodzicem. Pomoże mu to także w prawdziwym życiu, kiedy znajdzie się w sytuacji, w której nie będzie wiedział, co robić.

“Mądre bajki” to także ilustracje, choć nie stanowią one głównego tematu historii, to warto na nie rzucić okiem. Ilustracje w książeczce dla dzieci pobudzają wyobraźnię, i zachęcają do dalszego czytania. Dzięki nim wszystko nabiera jeszcze ciekawszej formy. Po zakończeniu lektury warto zapytać dziecko, czy zrozumiał, czym naprawdę jest przyjaźń i rodzina, i czy trzeba mu coś jeszcze wyjaśnić. Może być to wstępem do długiej, lecz wartościowej rozmowy, podczas której dziecko będzie zadawało dużo pytań, więc trzeba zadbać o to, aby wszystko mu dokładnie wyjaśnić, używając prostego języka, dzięki czemu, łatwiej tę lekcję przyswoi.

Agnieszka Antosiewicz – to polska pisarka, która w swojej karierze literackiej wydała takie książki dla dzieci jak “Jestem przedszkolakiem”, “Najciekawsze bajki przedszkolaka” oraz wiele innych interesujących książek.

Naukowe Przedszkole Wola
https://epicprzedszkole.pl/

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.