Strona głównaUncategorizedUkładanie parkietu

Układanie parkietu

Remont czy też wykończenie mieszkania to inwestycja na długie lata. Zazwyczaj wykonanie prac remontowych wymaga nie małych nakładów finansowych. Dlatego warto dobrze zaplanować tego rodzaju prace. W niniejszym artykule skupimy się na układaniu podłóg, które w szczególności powinno być przemyślane gdyż ewentualne zrywanie panelu uchodzi za problemowe i stosunkowo kosztowne działanie.

Jaki materiał wybrać?

Do wyboru mamy różnego rodzaju materiały, może to być klasyczna drewniana podłoga, popularne niegdyś wykładziny i terakota lub cieszące się niesłabnącą popularnością panele. Śmiało można powiedzieć że wysokiej jakości drewniana podłoga czy też niezawodny parkiet pomimo upływu lat nie wychodzą z mody. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt że można je poddać renowacji tak aby nawet po kilkudziesięciu latach intensywnego użytkowania wyglądały jak nowe.

Położenie podłogi

Podłogi można położyć samodzielnie, aczkolwiek nie jest to najbardziej wdzięczne zadanie dlatego naszym zdaniem zdecydowanie warto rozważyć zlecenie tej pracy specjalistycznej firmie np. w Trójmieście znajdziemy wielu fachowców trudniących się tym zadaniem pod frazami: układanie parkietu Gdynia, układanie parkietu Gdańsk lub po prostu układanie parkietu Trójmiasto. W podobny sposób można wyszukać fachowców z całego kraju. Usługa układania parkietu to jedna z najczęściej wykonywanych usług budowlanych, co sprawia że rynek ten stale powiększa się o nowych fachowców. Niemniej jednak warto zaufać doświadczonym fachowcom.

Układanie podłogi powinno być tak wykonane aby nie pojawiły się szczeliny, jeśli połączenia są zbyt widoczne mogą tam dostać się zanieczyszczenia wpływające na estetykę. Oczywiście trzeba także pamiętać o wypoziomowaniu powierzchni tak aby panele nie ulegały delikatnemu podnoszeniu wraz z biegiem lat.

Na rynku wyróżnia się co najmniej kilka metod układania parkietu. Wśród nich: dosuwanie, montaż pod kątem oraz wsuwanie desek w poziomie. Do przeprowadzenia takich prac najczęściej niezbędny jest zestaw instalacyjny, poziomica, klej oraz kielnia do kleju i parkietu.

Więcej na temat układania parkietu można znaleźć na bezpylowo.pl

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

Popularne