Strona głównaUncategorizedZaproszenia ślubne - jak wybrać idealne i dopasowane do stylu ceremonii?

Zaproszenia ślubne – jak wybrać idealne i dopasowane do stylu ceremonii?

Zaproszenia ślubne są jednym z ważnych elementów podczas przygotowań do ślubu. To one informują gości o miejscu i terminie ceremonii, chociaż oprócz funkcji informacyjnej spełniają również funkcję pamiątki dla Pary Młodej oraz jej najbliższych.

Dopasowanie stylu zaproszeń do przyjęcia weselnego 

Istotnym krokiem w wyborze zaproszeń ślubnych jest określenie ich stylu, dobrze by był on dopasowany do stylu samej ceremonii ślubnej – do bardziej formalnego i eleganckiego ślubu warto jest postawić na klasyczne, stonowane kolory oraz czcionkę. Jednak do zaproszeń na nieformalną imprezę ślubną, np. na plaży, można dodać trochę fantazji i motywów, które towarzyszyć będą ceremonii. Styl może również może być definiowany odpowiednim papierem i techniką druku. W zależności o stylu ślubu, można wybrać papier błyszczący, matowy, perłowy i wiele innych.

Czego nie może zabraknąć na zaproszeniach?

Zaproszenia ślubne to nie tylko wygląd, ale również treść. Istotne jest, by zaproszenia zawierały imiona i nazwiska pary młodej oraz podstawowe dane dotyczące imprezy. Na zaproszeniu nie może zabraknąć informacji na temat daty i miejsca uroczystości. Dodatkowo, dobrą praktyką jest również dołączanie numeru telefonu, by umożliwić gościom potwierdzenie przybycia.

Czasami dodatkowo można rozważyć umieszczenie na zaproszeniu informacji na temat dress codu – szczególnie gdy impreza ma nietypowy format. Poza tym, coraz częściej Pary Młode umieszczają na zaproszeniu krótkie wierszyki lub rebusy informujące o tym jakich prezentów oczekują. Trzeba jednak zauważyć, że taka praktyka nie zawsze jest w dobrym tonie.

Jakie są sposoby rozesłania zaproszeń ślubnych?

Zdecydowanie najczęściej Pary Młode wręczają zaproszenia osobiście. Natomaist zaproszenia są wykonywane w tradycyjnej formie papierowej. Poza tym, można wysłać zaproszenia pocztą lub ewentualnie mailem, jeśli z jakiegoś powodu wysyłka tradycyjną pocztą lub spotkanie osobiste nie są możliwe.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne