Strona głównaUncategorizedBruksizm – czyli negatywne skutki długotrwałego stresu

Bruksizm – czyli negatywne skutki długotrwałego stresu

Coraz więcej osób skarży się na ból spowodowany długotrwałym i mocnym zaciskaniem zębów. W nocy dochodzi do zgrzytania zębów, a potwierdzić to mogą dentyści. Diagnoza w tym przypadku może być tylko jedna- bruksizm. Mimo tego, że nie wiele osób zdaje sobie sprawę z istnienia tego problemu, to szacuje się, że jednie dwadzieścia procent osób nim dotkniętych zostaje zdiagnozowana. Niestety bagatelizowanie bruksizmu może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji dla zdrowia.

Jak rozpoznać bruksizm?

Samodzielne zdiagnozowanie problemu nie jest łatwe. Jednak objawy, które mogą być charakterystyczne dla bruksizmu, to częste bóle głowy i twarzy. Pojawić się może niekomfortowe uczucie w uszach i nadwrażliwość zębów. Przez długotrwałe bagatelizowanie problemu dochodzi do ścierania powierzchni zębów oraz pęknięcia szkliwa. Skutki tego problemu są tak ogromne, ponieważ w czasie ataku szczęki człowieka zaciskają się nawet dziesięć razy silniej, niż w trakcie gryzienia. To dlatego istnieje ryzyko złamania zęba.

Jak poradzić sobie z bruksizmem?

Istnieje wiele metod leczenia bruksizmu. Możliwe jest wyrównanie zgryzu poprzez redukcję wystających punktów. Nierówności w zgryzie można zniwelować poprzez wypełnienie ubytków. Dobrym sposobem jest wykorzystanie zabiegu z wykorzystaniem botoksu – Bruksizm Lublin. Zabieg ten polega na blokowaniu przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. W tym celu botoks- toksyna botulinowa wstrzykiwana jest w żwacze, a to doprowadza do ich osłabienia. Skuteczne mogą się okazać leki uspokajające, jednak mają one ograniczoną skuteczność. Dają one najlepsze efekty u osób, które zmagają się z długotrwałym stresem. Na początek można wykorzystać herbatki ziołowe na uspokojenie, czy aktywność fizyczną, która ma zwiększać odporność organizmu na stres. Jednak, jeżeli ta metoda nie okaże się skuteczna, najlepiej zdecydować się na wykonanie botoksu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne