Strona głównaBiznesCo to są kasetony i pylony reklamowe

Co to są kasetony i pylony reklamowe

Sposobów na dotarcie do klienta za pomocą reklamy jest wiele. Spośród licznych form identyfikacji wizualnej, możemy wyróżnić najbardziej popularne nośniki, które znajdują zastosowanie wewnątrz firmowych lokali, jak i w plenerze. Są to kasetony i pylony reklamowe.

Kasetony reklamowe

Reklama w formie kasetonów to ciekawe rozwiązanie, za pomocą którego można promować markę. Mogą one przybierać różne formy przestrzenne w zależności od wyobraźni projektanta i życzenia zlecającego i praktycznego zastosowania. Są one dodatkowo podświetlane, co potęguje efekt wizualny i ze zdwojoną siłą przyciąga uwagę odbiorcy.

Kaseton jest świetnym sposobem na ekspozycje firmowego logo, które może być naniesione na płaszczyznę zewnętrzną. Kształt kasetonu reklamowego może być dostosowany do logotypu firmy. Możliwości jest wiele. Zewnętrzne jego krawędzie są zwykle dodatkowo zabezpieczone aluminiowymi profilami, co sprawia, że jest on solidniejszy i bardziej odporny na warunki atmosferyczne.

Sprawdza się jako nośnik reklamy zewnętrznej, w postaci szyldu, bądź innej ekspozycji elewacyjnej ze wbudowanym źródłem światła.

Pylon reklamowy

Podobno inspiracją do wymyślenia i zaprojektowania pierwszego pylonu reklamowego był plemienny słup totemowy. Współczesne pylony odznaczają się podobną budową, dumnie prezentując treści reklamowe, którymi zostały opisane.

Pylon reklamowy może być jedno i obustronny, w zależności od potrzeb i zasobów finansowych klienta. Zwykle pylony reklamowe są podświetlane i spełniają rolę oznakowania wizualnego stacji paliw. Jego konstrukcja jest prosta. Na najczęściej aluminiowe ramy zostaje naniesiona obudowa z malowanej proszkowo blachy, wewnątrz której umieszcza się diody ledowe lub świetlówki, a całość dodatkową okłada się pleksą. Pylon reklamowy może być ruchomy lub na stałe zamocowany do podłoża, wszystko zależy od potrzeb właściciela firmy. Zaleta pylonów reklamowych jest łatwy i szybki montaż a także prosta obsługa.

Jako identyfikacja wizualna marki, zarówno kaseton, jak i pylon reklamowy sprawdzają się w wielu branżach, a grono ich amatorów stale się powiększa.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne