Strona głównaUncategorizedCzy ręczny młynek do kawy to dobry wybór?

Czy ręczny młynek do kawy to dobry wybór?

Jeśli chcesz cieszyć się smakiem kawy o poranku, nie tylko musisz pamiętać o odpowiednio dobranych ziarnach. Istotne są również takie elementy jak ekspres, woda, temperatura płynu i przede wszystkim ręczny młynek do kawy. Dziś zajmiemy się szczególnie tym ostatnim elementem i wyjaśnimy, dlaczego często są one lepszym wyborem od modeli elektrycznych.

Jeżeli zależy Ci na tym, by Twoi znajomi zawsze prosili Cię o ten napój, to nie czekaj i naucz się wykorzystywać najlepsze narzędzia. Skompletuj także swój zestaw, nie przepłacając. Jaki więc wybrać ręczny młynek do kawy, by nie kosztował on kilkuset złotych? Spieszymy z odpowiedziami, które z pewnością dostarczą Wam masę wiedzy w pigułce!

Stopień zmielenia

Jeśli ziarna będą zbyt mocno zmielone, a wy wykorzystujecie do przygotowania swoich napojów takie narzędzia jak French Press, automatycznie możecie spodziewać się, że w kawie będą pływać resztki, które przedostały się przez prasę. Korzystając z ekspresów, ten problem także występuje, dlatego należy nabyć ręczny młynek do kawy z regulacją stopnia zmielenia ziaren.

A co jeśli ziarna będą zbyt słabe zmielone? Teoretycznie jest to rozwiązanie problemów, ponieważ przecież oddadzą smak, a będą wystarczająco duże, by nie przedostawać się przez sitko. Pamiętajcie jednak o tym, że ziarna są twarde i nie nasiąkają jak herbata. Automatycznie nie zaparzają się tak, jak powinny i zwyczajnie nie będą oddawać odpowiedniego smaku oraz aromatu. Nie warto więc ryzykować, ponieważ już lepszym rozwiązaniem będzie zbyt mocno zmielona kawa – chociaż ona przez swoją konsystencję pozostawi w pewnym stopniu niesmak spowodowany efektem “błota”.

ręczny młynek do kawy
ręczny młynek do kawy

Ręczne znaczy tańsze

Za automatykę trzeba płacić. Jeśli już wybieracie naprawdę zaawansowany model młynka, który będzie gwarantować satysfakcję z użytkowania, trzeba mieć na uwadze jego jakość. Automatyczne i elektryczne narzędzia zawsze muszą mieć więcej drobnych elementów, a co za tym idzie, skomplikowanie i koszty produkcji rosną. Chcąc maksymalnie windować cenę, producenci często dodają elementy i ciekawostki, z których większość amatorów po prostu nie używa, dlatego ręczny młynek do kawy jest dużo rozsądniejszym rozwiązaniem.

Ile trwa przygotowanie kawy do parzenia?

Jest to dosłownie bardzo krótka chwila. Kawa dla jednej osoby to około 8-12 gramów, więc wystarczy maksymalnie kilka ruchów. Nie ma sensu więc inwestować w wyposażenie, które codziennie odciąży Waszą pracę maksymalnie o kilka sekund. Jeśli nie jesteście profesjonalnymi baristami i szukacie asortymentu do domu, to ręczny młynek do kawy jest najlepszym wyborem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne