Strona głównaTurystykaWeekendowy wypad z dzieckiem - gdzie warto pojechać? Do Lublina!

Weekendowy wypad z dzieckiem – gdzie warto pojechać? Do Lublina!

Weekendy to najczęściej te dni, które mamy szansę spędzić wspólnie z bliskimi, bez codziennej gonitwy i zamartwiania się o terminy. Bywa jednak, że w tygodniu nie mamy głowy lub czasu na zaplanowanie wspólnego weekendu, a gdy ten już nadejdzie, mamy wrażenie, że jest już za późno na zorganizowanie czegoś fajnego.

Czy na pewno? Podpowiadamy kilka rozwiązań, które niewielkim kosztem urozmaicą nam czas i dostarczą porządną dawkę pozytywnej energii. W tym artykule na tapetę bierzemy południowo-wschodnią część Polski, a dokładniej obszar Lublina.

Szybki nocleg

Lublin położony jest w województwie lubelskim, a cały region to zdecydowanie część Polski godna uwagi i warta odwiedzenia. Odległość od Warszawy to jedynie 180 km, więc czas podróży samochodem wyniesie ok. 2,5. Nie raz chcąc się przedostać z jednego końca Warszawy na drugi, zajmie nam to więcej czasu w godzinach szczytu. Połączenia z Lublinem zapewnia także PKP i wielu przewoźników prywatnych, choćby właściciele busów, świadczących przewozy osób.

W zasadzie, poza wybraniem celu podróży, najważniejsze to mieć gdzie się zatrzymać. W tym zakresie wybór też mamy niemały. Dzięki powszechnie już funkcjonującym portalom turystycznym, szybko, łatwo i często w bardzo budżetowych kwotach, możemy znaleźć przyjemny hotel lub mieszkanie na wynajem krótkoterminowy. Co ciekawe, możemy to zrobić nawet z dnia na dzień lub jeszcze tego samego dnia. Warto poświęcić 10 minut dłużej na rozeznanie i wyszukać prawdziwą perełkę w lokalizacji, która będzie optymalne położona względem planowanych przez nas atrakcji.

Lokalizacja atrakcji

Warto też zwrócić uwagę na to, że jadąc na weekend z rodziną, zależy nam na wspólnym spędzaniu czasu – ale niekoniecznie w samochodzie czy komunikacji miejskiej. Dlatego planując wyjazd staraj się wybierać atrakcje i nocleg położone we względnie małej odległości od siebie. Wyjątek mogą stanowić uzupełnienia wyjazdu takie, jak np. park rozrywki. Lublin, choć nie jest miastem małym, nie ma w tym zakresie dużej konkurencji. Jednak to, co ma nam do zaoferowania, z całą pewnością nas nie zawiedzie. To właśnie tam znajdziemy największy park dmuchańców. Dzieciaki na pewno docenią taką atrakcję, a dorośli też nie powinni narzekać. Nie zrażaj się nazwą – dmuchańce w Lublinie to nie kojarzone z sezonowymi zamki i zjeżdżalnie. To prawdziwy, ogromny park rozrywki, porównywalny bardziej do parku trampolin – tyle, że ten jest parkiem dmuchanym ?

Wypad do na dmuchańce w Lublinie możesz zaplanować np. na wieczór. Po solidnej zabawie, wszystkim będzie się przyjemnie spało. Ale warto zaplanować też nieco wycieczek krajoznawczych. Będąc w Lublinie dobrze byłoby czegoś się o tym mieście i jego położeniu dowiedzieć.

Na uwagę z całą pewnością zasługuje starówka. Nie trzeba nawet odwiedzać zamku, żeby zobaczyć i docenić jej uroki. Spacer z rodziną po urokliwych uliczkach oddaje w pełni zalety tego miejsca. Brama Grodzka, stary ratusz, kamienice – to wszystko, przy odrobinie kontemplacji otoczenia, przeniesie Was w naprawdę wyjątkowy świat.

Jeśli jednak chcielibyście zobaczyć i poznać więcej, wizyta wewnątrz zamku na pewno powinna znaleźć się na waszej liście „must to do”.

Oprócz zamku, nie powinniście pominąć podziemi. Podziemia w Lublinie to szlaki przez rozmieszczone pod kamienicami piwnice. To nie tylko niezwykła wyprawa, ale też alternatywa dla spaceru w deszczową pogodę.

Jak widzisz, nawet planując spontaniczny wyjazd na ostatnią chwilę, możesz wypełnić czas po brzegi, a rodzinie zapewnić mnóstwo ciekawych i przyjemnych atrakcji. Wystarczy tylko odrobinę się otworzyć i przyjąć postawę „to jest do zrobienia!”.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne