Strona głównaBiznesCzym jest projektowanie graficzne?

Czym jest projektowanie graficzne?

Projektowanie graficzne to nic innego jak pewna czynność, w której grafik komputerowy czy projektant tworzy ciekawe, przyjemne dla oka grafiki dla naszej firmy, by dzięki nim klienci chętnie do nas zaglądali, zapamiętywali naszą firmę, by utkwiło im w głowie to, że grafika na naszej stronie internetowej, wizytówkach, broszurkach jest dokładnie wykonana, jest ładna i przyjazna. Niestety o projektowaniu graficznym (na szczęście już coraz mniej) właściciele firm czy przedsiębiorstw zapominali. Powoli, powoli grafiki zaczynają nabierać wartości. Są niejako pierwszą rzeczą o której myśli się podczas tworzenia firmy, strony internetowej, broszurek itd.

Wielu osobom nadal wydaje się, że grafika wcale nie jest taka ważna. Niestety… Jest. Bardzo. Pierwszą rzeczą na którą zwraca się uwagę to właśnie wygląd. Za pewne nie raz ominęliście jakąś stronę internetową, bo była wykonana nie profesjonalnie.

Co musi znaleźć się w projekcie graficznym i jak powinien wyglądać?

Każdego dnia mamy styczność z projektami graficznymi, często nie przywiązując do nich wagi – są na skrzynkach pocztowych, słuchach wysokiego napięcia, na bannerach, opakowaniach, publikacjach, szyldach, plakatach, w telewizji, internecie…

Jak wykonać dobry projekt?

1.Najważniejszy jest pomysł. Niech grafika jest związana z usługami czy asortymentem jakie wykonuje czy sprzedaje Twoja firma. Niech nawiązuje do nich kolorystycznie. Musi rzucać się w oczy, musi być chwytliwa i łatwa do zapamiętania!

2.Równowaga i harmonia… Wszystko w projekcie graficznym musi być na swoim miejscu, wszystko musi ze sobą współgrać. Chaos jest kompletnie niewskazany!

3.Kolorystyka – już o tym wspomnieliśmy, niech nawiązuje do Ciebie, do Twojej firmy, jednak niech jest stonowana i raczej delikatna (pomarańcze, biele, czerwienie, zielenie, fiolety). Każdy z kolorów nawiązuje do jakiejś emocji, która nam towarzyszy – warto o tym pamiętać podczas tworzenia logo.

Źródło: https://zlapgrafika.pl/market

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne