Strona głównaLifestyleDlaczego nie tańczyć

Dlaczego nie tańczyć

Są pewne religijne tabu, jeśli chodzi o tańce inne niż religijne, dlaczego na ziemi ktoś nie chciałby doświadczyć umysłu i ciała odnawiającej energii, która wynika z tańca? Prawdę mówiąc, nie wszystkie tańce wymagają noszenia różowej koszulki, a wiele form tańca ma charakter dość męski, więc zachowanie męskości nie może być w żaden sposób wystarczającą wymówką, by nie tańczyć.

Jeśli chodzi o taniec, istnieje wiele ciekawych i niesamowitych stylów tańca, które obejmują cały świat. Od tańca starego (który jest doskonałym przejawem męskości i viru, choć nie jest powszechnie praktykowanym dzisiaj, poza ceremonialnym tańcem) do łaski i piękna baletu czy tańca towarzyskiego, prawie na pewno jest jakaś forma tańca, która powinna się podobać prawie każdemu na tej planecie.

Rdzenni Amerykanie mieli doskonałą postawę i ideały, jeśli chodzi o taniec. Tańczyli z niemal każdego powodu i pozwalali, by rytm bębna pełnił rolę ich przewodniego ducha. Rdzenni Amerykanie tańczyli dla kultu, dla deszczu, dla radości, dla żalu i przygotowania do wojny. Ich tańce były szczere i w równym stopniu częścią ich indywidualnej natury, jak i ich plemiennej tożsamości. Taniec był istotną częścią ich kultury i dziedzictwa i nadal jest przekazywany dzisiaj, choć w znacznie mniejszym stopniu.

Podczas gdy niektóre religie zniechęcają do tańca, inne przyjmują taniec jako formę czci i oddania się bóstwom. Niektóre zachęcają do tańca jako wyrazu uwielbienia. Inni tańczą dla radości z błogosławieństw i nagród swoich bogów lub z uległości wobec swoich bogów. Bez względu na to, że taniec odgrywa istotną rolę w wielu religiach świata. Jeśli jesteś wierzący, mogę wymyślić kilka lepszych powodów do tańca niż do wyrażenia twoich przekonań w fizycznej formie. Zobacz też jak odmawiać różaniec.

Niektórzy ludzie tańczą po prostu dlatego, że lubią muzykę i lubią oglądać, jak inni tańczą. Istnieją różne rodzaje zabawnych stylów tańca, które można ćwiczyć w pojedynkę, jako para lub jako część znacznie większej grupy. W Stanach Zjednoczonych taniec taneczny i taniec kwadratowy to doskonałe sposoby na tańczenie jako część większej grupy, a także wiele rodzajów tańca konkurencyjnego oraz jako część zespołu baletowego lub innego rodzaju konkurencyjnej lub profesjonalnej firmy tanecznej. Pary tańczące w pewnym stopniu obejmują taniec na placu, ale także inne formy tańca, takie jak taniec towarzyski. Taniec singlowy jest zarezerwowany dla tańca towarzyskiego i często wymaga lat praktyki, aby go doskonalić. Niektórzy ludzie poświęcają swoje życie temu rodzajowi tańca i wciąż nie udaje im się odcisnąć piętna na konkurencyjnym torze tanecznym.

Taniec dla fitness to kolejna fala, która wydaje się podbijać świat. Jest to możliwe na wiele sposobów i jest dość skuteczne u tych, którzy w ogóle nie ćwiczą, a także u tych, którzy po prostu lubią tańczyć. Wychodzi z fotela i porusza się do muzyki. Znajdź poczucie rytmu, zamknij zasłony i tańcz, dopóki nie będziesz już mógł oddychać. To świetny sposób, aby uzyskać tak potrzebne ćwiczenia podczas zabawy, a nawet nie zdając sobie sprawy, że jesteś (oddech) ćwiczeń. Umysł nad materią to wspaniała rzecz. Jeśli nie masz ochoty na ćwiczenia, nie ma powodu, aby twoje ciało, umysł lub ducha protestowały, prawda?

Taniec staje się nieco nowatorskim sportem w USA i na całym świecie. Rzeczywistości telewizyjne takie jak “Taniec z gwiazdami” i filmy takie jak ten z Richardem Gere-Shall We Dance sprawiły, że taniec towarzyski stał się popularny i atrakcyjny dla przeciętnego człowieka, który nigdy wcześniej nie rozważałby tej formy tańca. Przy tak wielu wspaniałych powodach, dla których ktoś może zatańczyć, dlaczego, na Boga, nie chciałbyś tańczyć?

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne