Strona głównaUncategorizedDlaczego warto postawić na matę edukacyjną wykonaną z pianki zamiast z typowej...

Dlaczego warto postawić na matę edukacyjną wykonaną z pianki zamiast z typowej gąbki?

Kiedyś tak zwane maty edukacyjne były produkowane z tkaniny, pod którą umieszczano miękką gąbkę. Współczesną alternatywą dla takich mat są maty piankowe, które mają wiele wyraźnych zalet w stosunku do mat wykonanych z gąbki. Kilka z istotniejszych zalet wymieniamy w niniejszym artykule.

 5 powodów, dla których warto postawić na piankę wykonaną z pianki

Po pierwsze, mata z pianki się nie roluje i dobrze trzyma się podłoża. Po drugie jest wystarczająco miękka, żeby skutecznie zamortyzować ewentualne uderzenie dziecka o podłoże. Po trzecie, w większości przypadków wielkość maty może być niemal dowolnie dostosowywana dzięki czemu łatwiej dopasować jej rozmiar do potrzeb. Tym bardziej jest to pomocne, gdy używamy maty w różnych pomieszczeniach. Po czwarte, piankowa mata bardzo dobrze izoluje zimno od podłogi, dzięki czemu sprawdza się nawet na zimnych kafelkach jesienną lub zimową porą. Po piąte, pianka nie jest śliska dzięki czemu jest bezpieczna i łatwa w czyszczeniu.

Czym charakteryzuje się mata wykonana z pianki?

Wysokiej jakości pianka wykorzystywana w matach dla dzieci to pianka XPE o grubości około 1cm. Oczywiście konieczne jest zwrócenie uwagi na pianki, które mają odpowiednie atesty dla niemowląt i nie są alergiczne. Jednym z podstawowych atestów jest atest CE.

Praktyka pokazuje, że maty wykonane z pianki bardzo dobrze się sprawdzają i obecnie praktycznie kompletnie wypierają z rynku starsze rozwiązania oparte o mało modne tkaniny i gąbki.

Przykład maty wykonanej z pianki XPE można znaleźć na https://www.kochamzabawki.eu/mata-edukacyjna-dla-dzieci-piankowa-xpe-180-x-200-x-1cm-p-6354.html

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne