Strona głównaZdrowieDobroczynny wpływ masażu na organizm człowieka

Dobroczynny wpływ masażu na organizm człowieka

Dobroczynny wpływ masażu na organizm człowieka

W XXI wieku tempo życia powoduje, że nie mamy wiele czasu na zadbanie o siebie. Praca wiele godzin w trakcie dnia, wychowanie dzieci, dodatkowe obowiązki – to wszystko sprawia, że często zapominamy zadbać też o własny organizm. Polacy spędzają rocznie ok. 276 milionów dni na zwolnieniu lekarskim. Znaczna część zwolnień (kilkanaście procent) związana jest z urazami, chorobami układu mięśniowego czy dolegliwościami związanymi z układem kostno-stawowym. Stres, przepracowanie,  przebywanie w pozycji siedzącej przez wiele godzin negatywnie oddziałują na cały Twój organizm. Rozwiązanie problemów zdrowotnych musi zatem obejmować problemy całego organizmu, a nie tylko doraźne dolegliwości. Bardzo ważny jest komfort całego Twojego ciała, a napięcia najłatwiej można pozbyć się poprzez masaż.

 

Masaż relaksacyjny – rozwiązanie dla każdego

Masaż relaksacyjny może być idealnym rozwiązaniem na bóle mięśni spowodowane napięciem, stresem lub kontuzjami. Sesja u specjalisty może pomóc pozbawić Cię dolegliwości i przynieść uczucie rozluźnienia oraz pełnego relaksu ciała. Zabieg masażu przeprowadzany jest zazwyczaj przy relaksującej muzyce, z wykorzystaniem olejków aromaterapeutycznych, które przynoszą ulgę nie tylko ciału ale również duszy. Zabieg powoduje wrażenie lekkości i braku napięcia. Masaż relaksacyjny jest jedną z najprzyjemniejszych zabiegów medycyny naturalnej. Masaż zalecany jest szczególnie osobom uprawiającym sport (narażonych na bóle mięśni), osobom zestresowanym (pomaga usunąć napięcia). Mogą stosować go praktycznie wszyscy – zarówno kobiety jak i mężczyźni, młodzież i dorośli. Masaż relaksacyjny może znacznie poprawić ogólne samopoczucie oraz korzystnie wpłynąć na ciało – przynosi ulgę, ale również ujędrnia skórę i poprawia jej elastyczność.

Rodzaje masażu relaksacyjnego:

  • masaż gorącymi kamieniami
  • odchudzający
  • antycellulitowy
  • ujędrniający
  • aromaterapeutyczny
  • orientalny
  • wykonywany stemplami
  • wykonywany solą himalajską

 

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów manualnych medycyny naturalnej. Wykorzystywanie masażu znane jest już od ponad 3000 lat jako zabieg przynoszący ulgę przy dolegliwościach mięśniowych. Podczas zabiegu organizm jest dotleniany,  poprawia się elastyczność mięśni, redukuje stres i napięcie. Masaż poprawia samopoczucie i przynosi uczucie odprężenia. W czasie masażu często wykorzystuje się często m.in. ucisk na punkty spustowe, rozluźnianie i rozciąganie mięśni przykurczonych. Masaż może pomóc zneutralizować bóle kręgosłupa, usunąć napięcie karku, ból łopatek oraz innych dolegliwości.

Jak przygotować się do zabiegu masażu?

Zabieg masażu relaksacyjnego lub klasycznego nie wymaga uprzednio żadnych przygotowań. Na około 2h przed zabiegiem warto jest jednak uniknąć ciężkostrawnych posiłków. Zabieg wykonywany jest z użyciem preparatów nawilżających lub natłuszczających takich jak oliwki lub olejki aromaterapeutyczne dlatego po zabiegu przed ubraniem się zalecane jest wzięcie prysznica.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne