Strona głównaZdrowieImplanty - innowacyjne rozwiązanie w przypadku braków w uzębieniu

Implanty – innowacyjne rozwiązanie w przypadku braków w uzębieniu

Czasami pomimo dbałości o zdrowie zębów może dojść do utraty jednego lub kilku z nich. Przyczyny takiej sytuacji mogą być różnorodne, począwszy od urazów czy wypadków, przez zaawansowaną próchnicę, aż po choroby przyzębia. Bez względu na przyczynę utraty zębów, konsekwencje mogą być poważne i wpłynąć negatywnie na jakość życia oraz samoocenę pacjenta. Dlatego, konieczne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia. Często jednym z możliwych rozwiązań jest zastosowanie implantów. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule sprawdzamy czym charakteryzują się implanty zębowe.

Implanty zębowe

Implanty zębowe są mocowane na zasadzie zrośnięcia się implantów z kością. Do wszczepionych implantów stomatolog przykręca protezę, która do złudzenia przypomina naturalny ząb. W większości przypadków, korzenie implantów wykonane są z tytanu, który jest biokompatybilnym metalem powszechnie akceptowanym przez organizm ludzki.

Implanty zębowe wyglądają bardzo estetycznie, ale mają też pewne drobne wady. Po pierwsze ich cena jest stosunkowo wysoka. Po drugie, zawsze istnieje niewielkie, ale jednak ryzyko nieprzyjęcia się implantów zębowych (zaledwie około 1,5%-2% implantacji kończy się niepowodzeniem). Po trzecie, istnieją pewne przeciwskazania do implantów takie jak ciąża, cukrzyca, nowotwory i kilka innych schorzeń. Dlatego przed rozpoczęciem zabiegu konieczne jest przejście kwalifikacji do zabiegu.

Jakimi korzyściami charakteryzują się implanty zębowe?

Implanty dentystyczne są wykonane w taki sposób, że doskonale naśladują naturalny wygląd, kształt i kolor zęba, co sprawia, że są niemal identyczne z oryginalnymi zębami.

Oczywiście implanty zębowe charakteryzują się wieloma korzyściami. Implanty są jednym z najtrwalszych rozwiązań w zakresie radzenia sobie z ubytkami zębowymi. Powszechnie przyjmuje się, że implanty zębów mają zdolność utrzymania się w jamie ustnej przez co najmniej 10 lat.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych protez, implanty są stabilnie umieszczone w jamie ustnej, co wyklucza niekomfortowe doznania związane z użytkowaniem, takie jak ślizganie się protezy czy uszkadzanie dziąseł.

Podsumowując, implanty dentystyczne to szansa na odzyskanie naturalnego uśmiechu bez żadnych kompleksów czy ograniczeń w codziennym życiu. Więcej na ten temat można przeczytać na: implanty zębowe Warszawa.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne