Strona głównaTurystykaGdzie się najlepiej wybrać na wojaże wakacyjne w czerwcu?

Gdzie się najlepiej wybrać na wojaże wakacyjne w czerwcu?

Czerwiec to ten czas gdy zaczynają się na poważnie zapełniać ogródki piwne przed knajpkami, a dzień staje się o wiele dłuższy. Tak, czuć już letnie wakacje w powietrzu i warto pomyśleć o jakiejś destynacji turystycznej. Poniżej opisujemy kilka kierunków godnych rozważenia, podpowiadając jednocześnie dlaczego właśnie to czerwiec może się okazać idealnym terminem na wakacyjny wyjazd. 

Dlaczego warto planować wakacje już w czerwcu?  

Pierwszy powód będzie raczej oczywisty. Wiadomo, że rok szkolny kończy się dopiero pod koniec tego miesiąca i wówczas rodziny z dziećmi ruszają na podbój europejskich kurortów wakacyjnych. Dlaczego zatem nie zaplanować wyjazdu już w początkach czerwca…

I tutaj od razu uwaga dotycząca pogody. To prawda, iż czerwcowa aura w Polsce może jeszcze nie do końca sprzyjać letniemu wypoczynkowi (czytaj: różnie jest z plażingiem o tej porze roku), ale przecież od tego są inne kierunki turystyczne – zwłaszcza te na południu Europy czy w Afryce! Kurorty Grecji czy Turcji, nie mówiąc już o dalekiej Tunezji czy Egipcie cieszą się w czerwcu pogodą idealną do chilloutu nad wodą czy zwiedzania atrakcji. Nie jest jeszcze za gorąco, ale deszcz będzie raczej cudownym zjawiskiem. 

Kilka kierunków turystycznych idealnych na czerwiec

No właśnie, zaproponujemy tutaj kilka destynacji, które znajdują się zarówno w Europie, jak i w Afryce. Wszystkie zdają się idealne na spędzenie pięknych czerwcowych wakacji zarówno samotnie, jak i z rodziną czy z przyjaciółmi.  

Wyspy greckie 

Czerwcowe wyjazdy mające na celu podbój archipelagu wysp greckich to okazja do podziwiania przepięknych widoków i obejrzenia niesamowitych zabytków świata starożytnego. Organizatorzy wycieczek i właściciele tamtejszych kurortów dobrze wiedzą, że warto zaplanować czas dla całych rodzin. Stąd tyle rodzinnych atrakcji – aquaparków (vide Aqualand Corfu Water Park na wyspie Korfu) czy tematycznych miejsc zabaw (vide Dinosauria Park na Krecie). Pokoje hotelowe są w czerwcu tańsze niż w pełni sezonu letniego.

Last Minute w Grecji zarezerwujesz w ITACE już od 1299 zł/os/7dni!

Albania

To propozycja dla oszczędniejszego turysty. W Albanii można liczyć na naprawdę budżetowe wakacje i za niskie ceny doświadczyć można przygody w wyjątkowo pięknych okolicznościach przyrody. Ta część Bałkanów ma do zaoferowania wszystkiego po trochu: piękne plaże, tereny do górskiego trekkingu (koniecznie trzeba sprawdzić tamtejsze Góry Przeklęte), historyczne zabytki i doskonała, niebanalną kuchnię. A noclegi? W czerwcu wyjątkowo tanie – bez trudu można znaleźć pokoje za góra 100 złotych.   

Turcja

Zwykło się mawiać, że to właśnie czerwiec jest idealnym miesiącem na podbijanie Turcji. Nie ma jeszcze lipcowo-sierpniowych upałów, wręcz przeciwnie – jest całkiem komfortowo. A co czeka na turystów? Plaże tureckiej Riwiery, jeszcze nie przepełnione, zabytki historycznej przeszłości kraju, jezioro Van i Góra Ararat. I jeszcze info dla łasuchów. Właśnie w czerwcu, w miejscowości Polonezkoy organizowany jest Festiwal Czereśni.

Tygodniowe wczasy all inclusive w Turcji już od 1699 zł!

Tunezja

Zielone gaje oliwne, dzikie pustynie z oazami, fascynujące Góry Atlas i piękne plaże nad krystalicznie czystym morzem. Taka jest Tunezja przez cały rok, ale w czerwcu liczyć można na niższe ceny niż w późniejszej części lata. No i pogoda nie daje się jeszcze tak we znaki. Można jeszcze w całkiem komfortowych warunkach pozwiedzać owe rzymskie ruiny i islamskie meczety. No i oczywiście odwiedzić pachnące szafranem targowiska. 

Egipt 

No tak, trudno wyobrazić sobie wakacje w Afryce bez odwiedzin u Sfinksa i egipskich piramid. Prawda jest taka, iż czerwiec jest już początkiem wyjątkowo upalnego lata (bóg Ra rzadko lituje się nad kimkolwiek), ale nie jest jeszcze tak gorąco jak później. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że nad wybrzeżem Morza Czerwonego mniej jest wówczas turystów niż w lipcu czy sierpniu.

Czerwcowe tygodniowe last minute w Egipcie od 1299 zł/os!

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne