Strona głównaZdrowieKalkulator BMI a otyłość

Kalkulator BMI a otyłość

Dzisiejszy świat niestety biegnie w takim kierunku, że z otyłością mamy do czynienia na każdym kroku. Wystarczy obejrzeć się wokół. Ludzi otyłych znajdziemy zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn, a nawet dzieci.

Zmiana trybu życia to jeden z głównych problemów. Ciągle gdzieś pędzimy, podążamy czasem za czymś nierealnym zamiast skupić sie na sobie i swoim zdrowiu. W pośpiechu wychodzimy do pracy, zapominając jednocześnie, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. I nie mam tu na myśli śniadania z fast foodu popitego kawą lub napojem energetyzującym. Mam na myśli, zdrowy i pełnowartościowy posiłek, od którego tak naprawdę powinniśmy zacząć dzień, aby mieć energię do działania. Przez pośpiech niestety często o tym zapominamy co skutkuje negatywnymi konsekwencjami. Odbija się na naszym wyglądzie a co za tym idzie na naszym zdrowiu. Więszość z nas nie dostrzega swojego zmieniającego się ciała, w końcu staje się to już oczywistością i kwestią oswojenia, coś w stylu – jest jak jest.

O otyłości I stopnia w przypadku kalkulatora BMI mówimy, gdy wskaźnik  przekracza magiczną liczbę 30. Otyłość II stopnia oscyluje między 35 a 39,9. Skrajny przypadek otyłości III stopnia wykracza już powyżej 40.

 

Problem otyłości na świecie

Otyłość na świecie dotyczy aż 650 milionów osób dorosłych, z czego 11% stanowią mężczyni a 15% kobiety. Zatrważające jest to jak wiele z tych osób w ogóle nie zdaje sobie z tego sprawy. Niestety doprowadza to do większej ilości zgonów niż niedożywienie. Czyż nie jest to absurdalne? Przecież żyjemy po to, żeby żyć, a nie żeby umierać. Jaki więc w tym przypadku jest sens jedzenia, skoro z przejedzenia umiera ogromna ilość ludzi? Według statystyk otyłości niestety znajdują się również dzieci. Kiedyś stanowiły one 1% wśród otyłych dzieci i młodzieży. Od 1975 roku procent ten wzrósł aż do 6% wśród dziewczynek  i 8% wśród chłopców. Nie trudno zauważyć, że wzrost jest jest sporo większy od ilości osób otyłych wśród dorosłych. Można przypuszczać, że dziecko zmagające się z otyłością wejdzie z nią w dorosłe życie, co z kolei zwiększy odsetek dorosłych ludzi otyłych. Główną przyczyną takiej koleji rzeczy jest śmieciowe jedzenie i brak ruchu. W tym celu propaguje się przeróżne formy aktywności, które pozwolą tego uniknąć. Leczenie otyłości jednak należy zacząć przede wszystkim od zmiany swojego myślenia i nastawienia. Do tego dodać należy ruch i zmiana nawyków żywieniowych, abyśmy w przyszłości mogli mówić, że statystyki otyłości spadły a nie po raz kolejny wzrosły.

Więcej na temat otyłości możesz prczytać na https://www.bmi-kalkulator.pl/waga-do-wzrostu/otyłość

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne