Strona głównaBiznesKancelaria prawna

Kancelaria prawna

Sytuacje życiowe, z którymi nieraz przychodzi się zmierzyć wymagają czasami fachowych porad i działań specjalistów z zakresu szeroko pojętego prawa. W Polsce działa całe mnóstwo kancelarii świadczących usługi z tego zakresu, przy czym różnią się one między sobą wielkością, a co za tym idzie również zakresem obsługi. W dużych miastach nie brakuje doświadczonych firm, oferujących pomoc wykwalifikowanych i doświadczonych adwokatów oraz radców prawnych. Wpisanie w wyszukiwarkę internetową słów na przykład: kancelaria prawna Warszawa – skutkuje licznymi wynikami z adresami radców prawnych działających na terenie stolicy, a wybór tej odpowiedniej zależy już wyłącznie od klienta.

Działalność kancelarii prawnych

W zależności od specjalizacji poszczególnych pracowników zatrudnionych w danej kancelarii oraz profilu jej działania obiera ona sobie dany obszar prawa, w obrębie którego świadczy swoje usługi. Niektóre duże firmy podzielone są na sektory i prowadzą kompleksową obsługę, inne natomiast skupiają się na konkretnej, wybranej gałęzi prawa – nazywa się je kancelariami butikowymi.

Główne sektory działalności kancelarii prawnych

  • prawo karne
  • prawo cywilne
  • prawo rodzinne
  • prawo spadkowe
  • prawo pracy
  • prawo podatkowe
  • spory sądowe oraz mediacje
  • windykacje pozasądowe
  • ubezpieczenia
  • pozostałe mniejsze działy takie jak na przykład: prawo zamówień publicznych, czy prawo własności przemysłowej

Cechy charakterystyczne dla dobrej kancelarii prawnej

Zasada “klient nasz pan” – Każdy profesjonalny adwokat, czy radca prawny na pierwszym miejscu stawia komfort i zadowolenie klientów indywidualnych oraz biznesowych, dbając o wysoką jakość i skuteczność realizowanych usług. Bardzo istotne by zawsze dysponował odpowiednią ilością czasu, wyrozumiałością i stosownie angażował się w sprawę. Istotne jest jego podejście do klienta, któremu powinien w zrozumiały dla niego sposób przedstawić i wytłumaczyć zawiłe i trudne aspekty czy kruczki prawne. To rodzaj powiernika, wzbudzający zaufanie i służący fachową pomocą.

Specjalizacja poszczególnych pracowników – gwarancja profesjonalnej obsługi

Wysoka jakość usług jest wynikiem podziału obowiązków poszczególnych pracowników zgodnie z ich specjalizacją w danym kierunku, która pozwala na profesjonalną obsługę podmiotów z różnych branż i prowadzenie spraw z różnorodnych dziedzin życia. Klient w zależności od ukierunkowania swoich potrzeb, może zgłosić się do małej firmy skupionej wyłącznie wokół tej dziedziny która go akurat interesuje, albo też skorzystać z oferty większej kancelarii, posiadającej szeroki wachlarz ofertowy. Przy czym fachowość takiej większej instytucji powinna być równie wysoka, ze względu na zatrudnianie specjalistów różnych gałęzi prawa, skupionych w jednym miejscu. Liczy się tutaj dobra komunikacja pomiędzy prawnikami, którzy współpracując ze sobą mogą podejść do wybranej sprawy wieloaspektowo i zaoferować kompleksową obsługę, jeżeli sytuacja oczywiście takiej wymaga.

Doświadczenie i uznanie adwokatów i radców

Sprawdzona kancelaria prawna zawsze pozostawia po sobie ślady, w postaci opinii osób, które skorzystały już z jej usług, często nie jeden raz. Przed dokonaniem wyboru należy przeprowadzić pewnego rodzaju wywiad środowiskowy, poszukując informacji np. w Internecie. Często też warto popytać wśród rodziny oraz znajomych, być może ktoś poleci wartą uwagi a nawet zaufaną jednostkę.

Cena adekwatna do jakości oferowanych usług

Kancelaria prawna z tzw. prawdziwego zdarzenia, może oczywiście iść na rękę obsługiwanemu podmiotowi oferując ratalny system zapłaty za wykonane usługi. Wiadomo jednak, że każdy doświadczony, a co za tym idzie profesjonalny radca oraz prawnik wysoko ceni swoje porady i działania a poziom kosztów jest adekwatny do jakości realizacji powierzonych mu zadań. Dlatego, gdy mówimy o obsłudze prawnej z reguły nie warto oszczędzać, lecz warto kierować się dobrem rozwiązania sprawy w najlepszy możliwy sposób.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne