Strona głównaUncategorizedKino internetowe w Polsce?

Kino internetowe w Polsce?

Mamy do dyspozycji telewizor z tysiącami programów, mamy wypożyczalnie filmów DVD, mamy filmy w kinach… jednak coraz częściej Polacy wybierają całkiem inną formę oglądania filmów czy seriali. Mianowicie – kino internetowe – filmy online.

Oczywiście sporo filmów dostępnych jest całkowicie za darmo, jednak nadal wiele można zobaczyć tylko za uiszczeniem opłaty (jednorazowej, miesięcznej, czy rocznej) – mimo tego, to filmy online są w ostatnich latach najpopularniejsze?

Dlaczego?

-Bo można je zobaczyć w każdej wolnej chwili, zatrzymać, przerwać oglądanie i przełożyć na inny dzień… Nikt nam nie przeszkadza w kinie, nie musimy oglądać (często długich i denerwujących) reklam.

Często oglądamy filmowe nowości?

W Polsce trend oglądania filmów w sieci, mimo wszystko nie jest jeszcze tak bardzo rozwinięty, jak np. w Stanach Zjednoczonych, ale mimo wszystko biznes świetnie rokuje (mimo darmowych stron z filmami). Przykładowo, jeszcze w 2010 roku sprzedaż filmów w sieci przyniosła prawie 390 milionów dolarów!

Polscy internauci bardzo chętnie korzystają z serwisów, które oferuję filmy online. Nadal niestety przodują strony, gdzie filmy są udostępniane… nie do końca legalnie. Mamy nadzieję, że będzie ten proceder zanikał.

Gdzie jednak oglądać filmy online (zgodnie z prawem) ?

1.IPLEX.PL – to jeden z najstarszych serwisów, który oferuje filmy on-line. Istnieje już 11 lat i jest niesamowicie popularny. Większość tytułów jest dostępna za darmo – wystarczy tylko obejrzeć reklamy przed i po filmie.

2.VOD.ONET.PL – to kolejny portal oferujący filmy online, który z początku był tylko “magazynem” dla produkcji programu TVN. Znajdziecie tu nie tylko filmy ale i seriale.

3.CINEMAN.PL – tutaj darmowych filmów jest stosunkowo mało (w porównaniu z innymi portalami), za większość filmów trzeba zapłacić, ale za to Ci, którzy lubią porządną jakość – większość oferowanych tu filmów jest w jakości HD.

4.IPLA.TV – to niejako kinowa wersja programu telewizyjnego Polsat. Większość produkcji to filmy i seriale Polsatu. Są dostępne za darmo (chyba, że są to nowsze produkcje – za te trzeba zapłacić).

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne