Muzyka o tańcu

Choć wszyscy wiemy, że Jazz jest tak samo stylem muzycznym jak stylem tańca, wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z wagi, jaką taniec odegrał w muzyce. Istnieje wiele piosenek, które mówią o znaczeniu tańca, a my jako społeczeństwo wydaje się, że zapomnieliśmy o ważności lub ograniczyliśmy tę wagę do pewnej grupy wiekowej. Kiedy się starzejemy, wydaje się, że zapominamy nie tylko o tym, jak tańczyć, ale także o wewnętrznej wadze tańca.

“I Hope You Dance” to tylko jedna z wielu piosenek, które odnoszą się do ważnej roli, jaką taniec odgrywa w odżywianiu ludzkiej duszy. Jeśli jedna rzecz w życiu jest ważna dla wszystkich, jedną rzeczą byłoby tańczyć, gdy tylko nadarzy się okazja. Nigdy nie wiadomo, kiedy zabraknie okazji do tańca lub okaże się, że zmarnowałeś ich tak wiele. Weźcie je, gdy nadejdą, a wasze życie będzie wypełnione o wiele większą radością, niż może się wam wydawać. Pomimo wielu innych piosenek, które mogą przekazać wiadomość, niewielu mówi o niej bardziej zwięźle niż ta konkretna piosenka. “Kiedy masz wybór, aby usiąść lub tańczyć, mam nadzieję, że zatańczysz”.

Garth Brooks to kolejny muzyk, który miał świetny komentarz do tańca. Jego kronika “The Dance” niekoniecznie ma znaczenie tańca, ale uczestnictwa. Biorąc pod uwagę wybór, wielu, którzy stracili życie w ryzykownych przedsięwzięciach, najprawdopodobniej powiedzieliby tym pozostawionym, że nie zamieniliby tańca na jeszcze jeden oddech. Tekst tej piosenki jest nieco nawiedzony “Mogłem przegapić ból, ale musiałbym tęsknić za tańcem”.

Wierzcie lub nie wszystkie dobre piosenki, które wspominają o tańcu, nie są piosenkami country. Szczerze mówiąc, są one, moim zdaniem, najbardziej przejmujące. Inne świetne piosenki o tańcu to utwór “Let’s Dance” Davida Bowie. Tekst piosenki brzmi: “Tańczyć ze strachu dziś wieczorem”. Prawda jest taka, że ​​nigdy nie wiadomo, a taniec jest świetnym sposobem na świętowanie życia.

Muzyka i taniec od lat idą ramię w ramię i będą trwały długo po tym, jak opuściliśmy tę ziemię. Przynajmniej taka byłaby nadzieja. Nie chciałbym widzieć, jak mógłby wyglądać świat bez tańca. To byłoby jak mieć dzieci bez śmiechu i byłby to smutny świat, w którym można żyć. Jeśli chcesz, aby twoje dzieci tańczyły, musisz nauczyć je tańczyć. Naucz je, że można tańczyć i być głupim w domu. Że jest w porządku, aby tańczyć w swoich zadaniach (hej, jeśli sprawia, że ​​uśmiechają się, zabierając śmieci, mówię, idźcie!). Naucz je, że taniec jest świetnym sposobem wyrażania radości, a śmiech to najlepsza rzecz do podążania za ich tańcem.

Rdzenni Amerykanie mają długie i szlachetne dziedzictwo, jeśli chodzi o taniec. Pozwoliły swoim marzeniom pokonać bicie serca Matki Ziemi i tańczyły w towarzystwie natury. Tańczyli z radości i smutku, wojny, pokoju i uwielbienia. Nie potrafię wymyślić lepszego przykładu, jeśli chodzi o taniec.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne