Strona głównaBiznesNowoczesne opakowania - saszetki

Nowoczesne opakowania – saszetki

Opakowanie stanowi dzisiaj nie mniej ważną funkcję aniżeli sam produkt. Dla ostatecznych klientów ważna jest jego część wizualna, która zachęca do zakupu, natomiast patrząc na aspekt praktyczności, można mówić o opakowaniu jako roli użytkowej.

Nie ma wątpliwości, że to opakowanie bardzo często umożliwia w ogóle korzystanie z produktu. Jest też dla niego ochroną i świadczy o trwałości czy przydatności do spożycia bądź użycia. To dlatego dla różnych rodzajów produktów przewiduje się inne rodzaje opakowań. Dzisiaj przedstawiamy opakowania w formie saszetek. To torebki ze specjalnymi zgrzewami, które nadają się do opakowania produktów o różnej wielkości czy kształcie. Saszetki można stosować do pakowania produktów sypkich, w niewielkich elementach, ale też tych sypkich.

W nowoczesnych przedsiębiorstwach produkcyjnych coraz rzadziej finalne produkty pakowane są ręcznie. Częściej prace ludzkich rąk wyręczają urządzenia. W tym przypadku idealna będzie saszetkarka, która pozwala zgrzewać partie torebek o różnej wielkości i kształcie oraz pakować produkty o różnej masie. Dzięki optymalnie dopasowanym parametrom saszetkarek w znaczny sposób wpływa się na wydajność pakowania. O ile jeszcze do niedawna proces ten nie wliczał się w etapy produkcji, tak dzisiaj uznawany jest za ważny element tego cyklu.

Innowacyjna saszetkarka pozwala na automatyczne dopasowanie wielkości i kształtu torebki do konkretnego produktu. Jej zaletą jest również wydajność i krótki czas pracy – to nawet 80 cykli na minutę. Innowacyjna maszyna pracuje płynnie i cicho. Może być również zintegrowana z kartoniarką, która zapakuje odpowiednią ilość saszetek w kartony, które z kolei pozwalają na łatwy transport i magazynowanie produktów. Nie ma też wątpliwości, że saszetkarka pracuje wydajniej i nie wymaga zatrudniania zespołu pracowników. Wystarczy jeden operator, który ustawi indywidualne parametry jej pracy, a potem będzie kontrolował sprawny przebieg ostatecznego etapu produkcji.

Nie ma wątpliwości, że przedsiębiorstwa produkcyjne, które chcą dorównać, a nawet prześcigać konkurencję, muszą brać pod uwagę etap pakowania produktów jako jeden z ważnych elementów całego procesu produkcyjnego. To od opakowań zależy funkcjonalność produktu, sposób ich przechowywania czy trwałość. Nieodpowiednio dobrane opakowanie bardzo często przyczynia się do zniszczenia finalnego produktu, na to firma nie może sobie pozwolić.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne