Strona głównaSportJak działa odzież kompresyjna i kto powinien ją stosować?

Jak działa odzież kompresyjna i kto powinien ją stosować?

Odzież sportowa powinna być komfortowa dla osób ćwiczących. Dostępne są dedykowane ubrania dla piłkarzy, biegaczy, czy rowerzystów i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Wielu z nich korzysta także z odzieży kompresyjnej. Ubrania tego rodzaju charakteryzują się najczęściej wyższą ceną i unikalnym dopasowaniem. Różnorodne i często sprzeczne opinie o odzieży kompresyjnej sprawiają, że wielu sportowców nie wie, czy warto się na nią zdecydować.

Czym jest odzież kompresyjna?

Odzież kompresyjna wykonana jest z elastycznego materiału o właściwościach silnie ściągających i uciskowych. Dzięki kontrolowanemu uciskowi odzież odpowiednio poprawia krążenie krwi. Standardowo z tego typu materiałów wykonuje się różne rodzaje opasek uciskowych o zastosowaniach medycznych, np. w wypadku dolegliwości związanych z żylakami. Odzież kompresyjna stanowi zatem połączenie standardowej odzieży sportowej i właściwości materiałów kompresyjnych, które uciskają mięśnie. Uciskanie wybranych fragmentów mięśni prowadzi do zwiększenia wydolności organizmu, poprawienia ukrwienia określonych struktur mięśniowych, niwelowania efektu zmęczenia. Niemalże każda opinia o odzieży kompresyjnej skłania ku stwierdzeniu, że znacznie wpływa ona na osiągane wyniki sportowe.

Kto powinien stosować odzież kompresyjną?

Odzież tego rodzaju to idealne rozwiązanie dla biegaczy. Szybsza regeneracja, lepsze dotlenienie mięśni i termoregulacja to najważniejsze cechy, które mogą zyskać osoby uprawiające ten sport. Odzież kompresyjna pozwala podzielona jest również na określone partie ciała, dzięki czemu z pewnością sprawdzi się również na siłowni. Pozytywne opinie o odzieży kompresyjnej można usłyszeć również od rowerzystów, ze względu na konieczność odciążenia pewnych części ciała. Ze względu na oferowane właściwości, czyli możliwość zwiększenia ogólnej wydolności poszczególnych grup mięśniowych, tego typu odzież sprawdzi się podczas prób bicia indywidualnych rekordów, a także podczas zawodów sportowych, w których chcemy uzyskać jak najlepszy rezultat. Oczywiście z tego typu odzieży można korzystać również podczas zwykłych treningów, dzięki czemu unikniemy efektu przetrenowania i pojawiające się po ćwiczeniach zakwasy nie będą dla nas tak bardzo uciążliwe

Warto pamiętać, że ciągły trening w odzieży kompresyjnej to brak możliwości wystawienia mięśni na maksymalne obciążenia, a zatem brak możliwości pełnego stymulowania ich do wzrostu, zarówno pod względem siły, jak i wytrzymałości.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne