Strona głównaUncategorizedPrzyczyny pojawienia się wilgoci

Przyczyny pojawienia się wilgoci

Poważnym problemem jest zmaganie się z wilgocią w mieszkaniu. Jak powszechnie wiadomo na rynku istnieje co najmniej kilka metod osuszania budynku. Jednak, czy są one rzeczywiście skuteczne? Jakie czynniki są tak naprawdę odpowiedzialne za wilgoć w budynku? 

Przyczyny zawilgocenia budynku

Przyczyn wilgoci w budynku może być naprawdę wiele. Zazwyczaj za taki stan rzeczy odpowiada izolacja. Mowa tutaj zarówno o izolacji poziomej jak i zabezpieczeń w okolicach fundamentów. W przypadku podniesienia się wód gruntowych, długotrwałych opadów lub po prostu pod wpływem upływu czasu źle przygotowana izolacja może być główną przyczyną pojawienia się wilgoci.

 Kolejnym czynnikiem mogą być problemy z prawidłowym funkcjonowaniem wentylacji. W szczególności w małych i wilgotnych pomieszczeniach takich jak łazienka lub kuchnia stałe narażenie ścian na pojawiającą się wilgoć, w przypadku niewydolnej wentylacji może narazić mury na wejście wilgoci na stałe. 

Szczególnie w przypadku starszych budynków problem leży w zużytej izolacji termicznej. Długie oddziaływanie ciepła od strony zewnętrznej oraz zimno od elewacji budynku może powodować skraplanie się pary wodnej co rzecz jasna jest bardzo niebezpieczną sytuacją w kwestiach zapobiegania wilgoci. 

Jak sobie radzić z pojawiającą się wilgocią? 

Jak powszechnie wiadomo domowe sposoby takie jak wietrzenie budynku lub nagrzanie pomieszczeń nie są skuteczne. Tutaj zdecydowanie zalecamy sprawdzenie usług specjalistów np. https://dry-service.pl, którzy przy użyciu specjalistycznego sprzętu są w stanie podjąć skuteczną walkę z wilgocią w ścianach. Wśród najpopularniejszych sposobów można wyróżnić następujące: 

  • osuszanie kondensacyjne (użycie specjalnego osuszacza, który wtłacza powietrze do komory chłodzącej)
  • osuszanie mikrofalowe (działanie falami mikrofalowymi na zawilgocone ściany)
  • absorpcja (wykorzystanie granulatu lub żelu silikonowego w celu wchłonięcia wilgoci panującej w pomieszczeniu)

Ważnym jest dobranie odpowiedniej metody i strategii osuszania w zależności od stopnia zawilgocenia. Szybsze podjęcie działań znacznie zwiększa szanse na zwalczenie problemu. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne