Strona głównaLifestyleJak przygotować się do sesji ślubnej w plenerze? (Praktyczne wskazówki)

Jak przygotować się do sesji ślubnej w plenerze? (Praktyczne wskazówki)

Z jednej strony wyczekiwana i planowana z wyprzedzeniem, z drugiej strony może być nieco stresująca dla świeżo upieczonych małżonków. Tak czy owak, sesja ślubna w plenerze jest przygodą, którą zapamiętacie do końca życia. Co zrobić, by wspomnienia przywoływały uśmiech na twarzy? Oto wskazówki, które pozwolą Wam przygotować się na wymarzone zdjęcia w plenerze.

Plener ślubny – wybór miejsca na sesję

Jako fotografa ślubnego pytacie mnie często o rekomendowane miejsca na plener. Mam ich całą listę i chętnie się nią z Wami podzielę. Pamiętajcie jednak, że wybór lokalizacji związany jest z odpowiedzią na kilka ważnych pytań. Jaka odległość od Waszego miejsca zamieszkania wchodzi w grę? W której części kraju odbędzie się sesja? Góry, morze, a może las? W przypadku wyboru miejsca kluczowe są Wasze preferencje. Jeśli szukacie inspiracji, zajrzyjcie na początek do plenerów, które realizowałem.

Ile trwa plener ślubny?

Od tego, gdzie zechcecie realizować plener ślubny, uzależniony jest też czas, jaki trzeba będzie na niego poświęcić. Sama sesja zdjęciowa trwa zazwyczaj 2-4 godziny. Musicie jednak wziąć poprawkę na dojazd do wybranego miejsca i powrót, przygotowania i krótką przerwę. Dla własnego komfortu najlepiej jest zarezerwować na plener ślubny cały dzień. Dzięki temu unikniecie presji czasu i skupicie się w 100% na sobie.

Jaki makijaż do sesji ślubnej?

Dobre zdjęcia wymagają przynajmniej delikatnego makijażu. Panna młoda powinna mieć gotowy make up, który podkreśli jej urodę. Wystarczy podkład, puder, szminka, odrobina różu i tusz do rzęs, by zamaskować ewentualne niedoskonałości cery i sprawić, że będziesz wyglądać promiennie i świeżo. Pamiętaj, że dzięki makijażowi poczujesz się pewniej i piękniej, a to dwa elementy, które wpływają na naturalne i magiczne zdjęcia.

Romantyczna fryzura

Wystarczą delikatne fale puszczone luźno na ramiona lub upięcie, które możesz wykonać samodzielnie. Fotografia wymaga dopracowania każdego szczegółu. A nawet doświadczony fotograf nie jest w stanie poprawić wszystkiego w programie graficznym. Dlatego pamiętaj, by przed sesją w plenerze umyć włosy, zabrać ze sobą grzebień, małe lusterko, kilka wsuwek i ewentualnie lakier.

Fotograf ślubny kontakt

Z tej strony Grzesiek Kogut. Jestem fotografem ślubnym i działam najczęściej na terenie Śląska i Małopolski. Chętnie zrealizuję reportaż ślubny także dla Was. Efekty mojej pracy znajdziecie na moim autorskim blogu. Zapraszam! A jeśli będziecie mieli dodatkowe pytania, koniecznie napiszcie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne