Strona głównaZdrowieSchodołazy osobowe dla niepełnosprawnych

Schodołazy osobowe dla niepełnosprawnych

Niepełnosprawność – niestety, nie jest to coś, co się wybiera. Wybrać jednak można komfort życia jako niepełnosprawna osoba. Biorąc pod uwagę czysto techniczną stronę faktu bycia niepełnosprawnym, istnieje sporo sposobów na to, żeby po prostu było nam łatwiej codziennie funkcjonować właśnie w tym stanie. Choć to wszystko jest kojarzone przede wszystkim z wózkiem, istnieje bogata paleta innego rodzaju sprzętu, który potrafi ułatwić całą sprawę. W tym artykule skupimy się na jednym z nich.

Jak poradzić sobie z najbardziej irytującą częścią życia?

Będąc osobą niepełnosprawną i myśląc o tym, co sprawia nam w życiu najwięcej problemów z pewnością od razu nasuną nam się na myśl schody. Prawdą jest, że ich pokonywanie jest zawsze niewygodne – nic dziwnego, że przez osoby niepełnosprawne są tak znienawidzone. A co, jeśli dałoby się ułatwić wchodzenie na nie i schodzenie z nich? To potrafią tylko schodołazy – https://www.prolifter.pl/ !

Czym tak właściwie są te urządzenia? Jak sama nazwa może już zasugerować, służą ułatwianiu korzystania ze schodów.Do czynienia mamy z dwoma rodzajami tych urządzeń: gąsienicowe oraz kroczące. Te pierwsze używają specjalnie wbudowanych w platformę gąsienic do dopasowywania się do terenu pod sobą. Umieszczając na nich wózek można liczyć na niesamowity komfort i stabilność podczas wchodzenia i schodzenia, jednak sprawdzają się one przede wszystkim na klatkach schodowych i miejscach ze stopniami o regularnej wysokości. Tutaj mowa również przede wszystkim o schodach – schodołazy kroczące pozwolą pokonywać również inne przeszkody architektoniczne.

Jakie są dodatkowe korzyści?

Schodołazy osobowe dla osób niepełnosprawnych (https://www.prolifter.pl/schodolazy-dla-osob-niepelnosprawnych-c-2.html) nie są świetnym rozwiązaniem wyłącznie ze względu na wspomniane powyżej poprawianie komfortu życia (choć oczywiście jest to największą ich zaletą i najczęstszym powodem ich wybierania). Istnieją również pozytywy bardziej techniczne: schodołazy potrafią zwiększyć żywotność wózka, który zazwyczaj jest najbardziej eksploatowany i niszczony właśnie na schodach oraz przeszkodach je przypominających.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne