Strona głównaPozostałeSuchy lód - gdzie kupić?

Suchy lód – gdzie kupić?

Naprawdę ciężko jest sobie wyobrazić jakąkolwiek imprezę towarzyską bez podawanych na niej drinków. Stąd też nieodzownym elementem takich imprez jest lód. Niekoniecznie jednak musi to być ten przygotowywany w tradycyjny sposób na bazie zmieniającej stan skupienia wodzie.

Znacznie bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem jest suchy lód. Trudno się temu dziwić, bo opisana przed momentem substancja posiada znacznie większe profity w przypadku jej zastosowania. Trzeba wiedzieć, że ten rodzaj lodu nie podlega zjawisku topienia się. Zachodzi tu efekt sublimacji, czyli parowania. Jednocześnie jest to znacznie bardziej wydajna opcja, gdyż traci on jedynie 4% swojej objętości na przestrzeni 24 h podczas przechowywania poza chłodnią. Oczywiście i tak należy zadbać o należytą izolacji pojemników z tego rodzaju lodem. Tego rodzaju przymioty sprawiają, że jest to rozwiązanie nie tylko przydatne na imprezach. Warto bowiem wiedzieć, iż suchy lód jest z powodzeniem używany jako rozwiązanie zabezpieczające produkty żywnościowe w transporcie. Do tego może on też być śmiało używany w przemyśle i w laboratoriach. Nie można sobie też wyobrazić bez tego rozwiązania transportu krwi oraz organów. Jednak przeciętny człowiek kojarzy opisywaną tutaj substancję przez pryzmat dodatku do drinków. Nie tylko nie zmienia ona smaku napoju, ale też się nie topi. Tym samym za sprawą sublimacji możemy obserwować efektowne zjawisko unoszenia się dymu znad szklanki. Zjawisko to z całą pewnością powinno wywołać nieco tajemniczej aury na każdej imprezie. Tym samym warto sięgnąć po suchy lód. Gdzie kupić jednak taki produkt? Na szczęście z uwagi na stale rosnącą popularność tego rozwiązania nie powinno być to już takim problemem. Tym samym można się w niego zaopatrzyć w naprawdę pokaźnej liczbie miejsc. Wymienić można tu, chociażby sklepy chemiczne i inne wyspecjalizowane punkty, markety czy też hurtownie. Nawet nie mając w swojej okolicy punktu z tym produktem, można dokonać zakupów w sieci. Tutaj godnym polecenia miejscem będzie sklep elod.pl.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne