Strona głównaSportSuplementy idealne na siłownię

Suplementy idealne na siłownię

W sportach sylwetkowych ważny jest nie tylko trening ale także odpowiednia dieta. Osoby uczęszczające na siłownię z reguły wiedzą, że suplementy diety są ważnym elementem sportu. Jakie odżywki warto kupić i czemu pomogą nam w osiągnięciu celu?

Najlepsze odżywki białkowe

Odżywki białkowe są niezbędne w sportach siłowych. Pozwalają na rozwój mięśni i dają energię do ćwiczeń. Nasze mięśnie składają się głównie z białka, a podczas treningu siłowego rozpada się ono, przez co zahamowany jest wzrost mięśni. By temu zapobiec sportowcy zaopatrują się w dobrej jakości odżywki białkowe.

Można podzielić je na:

– koncentraty białka serwatkowego, 

– izolaty białka serwatkowego, 

– hydrolaty białka serwatkowego. 

Rozsądnym wyborem wydaje się hydrolat białka serwatkowego, który ma wysoką wchłanialność i jest źródłem łatwo przyswajalnych aminokwasów. To droższa forma odżywki białkowej, jednak według niektórych opinii warta swoje ceny

Keratyny

Keratyna jest ważnym suplementem diety, który ma wpływ na odnowę cząsteczek ATP. To główny nośnik energii w organizmie. Dzięki keratynie możemy w trakcie treningu wykonać znacznie więcej powtórzeń, bez znaczącego zmęczenia. Jest bardzo pomocna, zwłaszcza przy wyciskaniu ciężarów. Powinno się ją stosować przed treningiem, podobnie jak przedtreningówkę. Keratyny są również zawarte w suplementach przystosowanych do zażywania przed ćwiczeniami.

Przedtreningówki

Popularne przedtreningówki to suplementy diety, których zadaniem jest polepszenie naszych wyników na siłowni. Najczęściej posiadają one m.in. kofeinę, a także keratynę, taurynę i L-tyrozynę. Dodatkowo są one niskokaloryczne i dostępne w małych objętościach, co pozwala je łatwo zabrać na siłownię. Należy zażyć jedną dawkę suplementu na około 30 minut przed treningiem. Trzeba pamiętać, by popić ją obficie wodą, co na pewno pomoże w jej lepszym wchłanianiu. Takich suplementów nie powinny brać osoby, które mają nieustabilizowane ciśnienie krwi, a także chorują na serce. Nie są również zalecane kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne