Strona głównaUncategorizedTrójkołowe wózki inwalidzkie - dla kogo takie rozwiązanie?

Trójkołowe wózki inwalidzkie – dla kogo takie rozwiązanie?

Możliwość samodzielnego przemieszczania się jest bardzo istotnym elementem życia codziennego. Spacer czy jazda na rowerze są sposobem na wygodne przemieszczanie się w wybrane punkty docelowe. Problem pojawia się, gdy ludziom doskwierają różnego typu schorzenia układu ruchu, uniemożliwiające zwyczajną aktywność, a tym samym odbierające samodzielność i niezależność. Z pomocą przychodzą udogodnienia technologiczne, będące odpowiedzią na potrzeby osób o ograniczonych możliwościach ruchowych. Z tego artykułu dowiesz się o alternatywie dla klasycznych rowerów, jaką są rowery trójkołowe inwalidzkie.

Dla kogo przeznaczony jest rower trójkołowy inwalidzki?

Ruch jest istotnym elementem nie tylko procesu rehabilitacyjnego, ale także doskonałą profilaktyką chorób układu ruchu. Pozwala zachować zdrowie, działa wzmacniająco na cały organizm, poprawia wydolność układu krążenia. Rower trójkołowy inwalidzki to pojazd stworzony z myślą o osobach, mających trudności z równowagą, koordynacją ruchową oraz poruszaniem się. Jest praktycznym rozwiązaniem zarówno dla osób dorosłych, jak i młodszych użytkowników. Stanowi doskonałe udogodnienie dla seniorów, lubiących aktywność fizyczną. Tego typu rowery pozwalają zachować ciało w ruchu i sprawności, uwzględniając jego ograniczone możliwości. Będą doskonałym uzupełnieniem terapii po przebytych urazach czy wypadkach.

Czym kierować się podczas wyboru rowerów trójkołowych?

Rowery trójkołowe inwalidzkie zostały stworzone z myślą o indywidualnych potrzebach użytkowników. Podczas wyboru konkretnego modelu warto zwrócić uwagę czy sprzęt posiada niezbędne akcesoria, umożliwiające bezpieczne poruszanie się w przestrzeni publicznej oraz takie, które dopuszczają go do ruchu. Łatwość obsługi oraz możliwość utrzymania równowagi to główne kryteria wyboru. Warto wspomnieć, że na rynku znaleźć można nie tylko bezpieczne, ale i bardzo estetyczne oraz stylowe propozycje. Część z dostępnych modeli wyposażona jest w napęd elektrycznych, wspierający użytkownika podczas jazdy. Przy wyborze odpowiedniego modelu duże znaczenie będzie miała jego waga, im mniejsza tym rower łatwiejszy w obsłudze. Szczególną uwagę należy poświęcić na dopasowanie roweru do wzrostu i wagi rowerzysty, uwzględniając parametry techniczne, w tym dopuszczalną wagę użytkownika. Jazda na rowerze powinna być komfortowa i sprawiać przyjemność.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne