Strona głównaLifestyleCo powinno się znaleźć w zestawie prezentowym zawierającym zdrową żywność?

Co powinno się znaleźć w zestawie prezentowym zawierającym zdrową żywność?

Ludzie lubią zwracać uwagę na jakość spożywanych produktów, dlatego poszukują alternatyw dla typowych przekąsek i słodyczy. Zgodnie z tym trendem wzrasta popularność zestawów prezentowych z zawartością, którą można uznać za zdrową. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy jakie produkty mogą się znaleźć w „zdrowym” zestawie prezentowym.

Bakalie, migdały, pestki i orzechy

Bakalie, migdały, pestki i orzechy to ciekawa alternatywa dla mniej zdrowych słodkości. Tego typu produkty zazwyczaj są ładnie zapakowane dzięki czemu pasują do eleganckich zestawów prezentowych. Poza tym, są bogate w wiele składników odżywczych (białko, błonnik, witamina E, B oraz minerały takie jak magnez, cynk lub fosfor).

Miody, syropy i dżemy

Miody, syropy i dżemy to słodkości, jednak niekoniecznie muszą być sztucznie przetworzone. Łatwo można znaleźć zdrowe przetwory, które pięknie się prezentują w koszach prezentowych. Poza tym, trzeba zauważyć, że są to produkty, które są powszechnie postrzegane jako zdrowe i naturalne co pasuje do koncepcji zdrowego zestawu prezentowego. Zaprawy są uniwersalnym produktem, który przydaje się w różnych potrawach, co sprawia, że są dobrym wyborem dla osób o różnych gustach i preferencjach kulinarnych.

Herbaty i kawy

Herbaty i kawy są klasycznym pomysłem prezentowym. Nie jest to wyszukany pomysł na upominek, ale jednocześnie stawiając na dobrą kawę lub herbatę nie da się zrobić przysłowiowego faux pas. Najlepiej wybierać kawy i herbaty, które czymś się wyróżniają – dlatego można postawić np. na świeżo paloną kawę lub na herbaty smakowe.

Czekolady o niskiej zawartości tłuszczu

Wydaje się, że zestawy prezentowe nie mogą obyć się bez czekolady. Wbrew pozorom możliwe jest sprezentowanie zdrowej czekolady (warto zwrócić uwagę na to, żeby czekolada miała obniżoną zawartość tłuszczów i cukrów).

Ważne, żeby nie kupować pierwszej lepszej czekolady ze sklepowej półki, bo taki prezent wydaje się bardzo oklepany. Znacznie lepsze wrażenie można zrobić wybierając niszową czekoladę HAND MADE, która jest nietuzinkowo zapakowana i odznacza się niestandardowym smakiem (np. zawiera np. liofilizowane owoce).

Koniecznie pamiętaj o odpowiednim zapakowaniu

Na koniec, warto pamiętać o odpowiednim opakowaniu. Wykorzystanie sztucznego sianka, wstążek oraz ładnego drewnianego lub kartonowego opakowania to podstawa. Takimi drobnymi dodatkami można sprawić, że zestaw upominkowy odpowiednio się prezentuje.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne