Strona głównaUncategorizedDlaczego warto posiadać słodki kącik na przyjęciu?

Dlaczego warto posiadać słodki kącik na przyjęciu?

Wesela oraz różnego typu uroczystości wymagają odpowiedniej oprawy. Pięknie urządzona sala to tylko kropla w morzu przygotowań. Podczas różnego typu  uroczystości liczy się dobra gastronomia. Oprócz dań z menu wymagane są odpowiednie słodkości. Jednak, czy dobra aranżacja wnętrza i słodkości można jakoś połączyć? Oto patent na aranżacje przestrzeni sali z użyciem dekoracji i słodyczy 

Słodki kącik – praktyczna dekoracja dla łasuchów

Czy kiedykolwiek słyszałeś o słodkich kącikach? Są to niesamowite dekoracje dla wnętrza. Słodki kącik pełni rodzaj małego skweru dla łasuchów oraz wielbicieli dobrych przekąsek. Słodki kącik ma najczęściej postać stołu bufetowego dla słodyczy. W sposób niezwykle dekoracyjny są na nim ustawione drobne słodkości. Ich liczba oraz różnorodność zależy wyłącznie od upodobania danego klienta. Na https://slodkiepasje.pl/gallery/slodki-stol/ możemy odnaleźć różne sposoby ekspozycji łakoci. Konsumpcja słodkiego kąciku ma może odbywać się na stojąco lub siedząco wszystko zależy od typu danego przyjęcia.

Jak wygląda aranżacja słodkiego stołu? 

Do jego przygotowania stosuje się różnego rodzaju naczynia. Dobre przekąski mogą być ustawione na płaskich lustrach, paterach, szklanych salaterkach oraz w papierowych talerzykach, serwetkach itd. W przypadku słodkiego kąciku warto naczynia płaskie zestawiać z wielopoziomowymi paterami oraz szklanymi słoikami. Do aranżacji kącika stosuje się różnego typu dekoracje z papieru, kwiatów, świec, serwet czy obrusów. Ważne, aby dekoracje pasowały do przekąsek, charakteru przyjęcia oraz kolorystyki wnętrza. Przykładowe aranżacje słodkich stołów można podpatrzeć na stronie: https://slodkiepasje.pl/gallery/slodki-stol/.

Jakie przekąski można umieścić na stole? 

W przypadku kącika ze słodkościami nadadzą się dobre przystawki, cukierki oraz deserki. Do przykładowych słodyczy możemy zaliczyć:

  • babeczki z owocami, bitą śmietaną czy kolorowymi posypkami,
  • ciasteczka np. makaroniki w różnych smakach,
  • galaretki w pucharkach oraz w salaterkach,
  • cukierki np. krówki, karmelki w słoikach,
  • lizaki z czekolady,
  • praliny z kokosem, czekoladą czy orzechami,
  • klasyczne ciasta np. serniki pokrojone na małe kawałki,
  • małe pączki, faworki oraz donuty,
  • eklerki z bitą śmietaną.

W słodkim kąciku możesz umieścić naprawdę wszystko. Jedynie, co cię ogranicza do Twoja kreatywność. Ważne, aby słodycze do candy baru były pięknie ułożone, odznaczały się dekoracyjnością oraz były niewielkich rozmiarów.

Przeznaczenie Candy Baru

Słodki kącik jest użytkową formą pełniącą funkcje dekoracyjne i gastronomiczne. Słodki kącik podobnie jak wiejski stół pełni rolę dodatkową. Pozwala na sięgnięcie po drobną przekąskę podczas uroczystościami. Ze słodkiego kącika ucieszą się dzieci oraz dorośli. Tak dekoracyjna forma z pewnością znajdzie się na fotografiach gości, dziennikarzy oraz organizatorów przyjęcia. Zwykle słodki kącik jest zamawiany na uroczystości weselne. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby słodkie stoły znalazły się na szkoleniach, urodzinach, imieninach, chrzcinach oraz wieczorach przedślubnych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne