Strona głównaUncategorizedDo czego służy sala integracji sensorycznej w przedszkolu?

Do czego służy sala integracji sensorycznej w przedszkolu?

Sala integracji sensorycznej w przedszkolu to bardzo przydatne miejsce, w którym dzieci mogą stymulować swój rozwój, a także wykonywać ćwiczenia zalecane przez terapeutów by poprawić funkcjonowanie. W poniższym artykule znajdziesz więcej informacji na temat tego czym jest sala integracji sensorycznej.

Przedszkole, które wspiera rozwój dziecka

Norlandia Szczecin to przedszkole z integracją sensoryczną, które daje możliwość rozwoju dzieciom potrzebującym pomocy z zakresu sensoryki. Sala oczywiście dostępna jest dla wszystkich grup i dzieci, ale szczególnie ważną rolę odgrywa właśnie wśród tych dzieci, które wymagają wspomagania. W przedszkolu znajduje się sala gimnastyczno – sensoryczna wyposażona w niezbędny sprzęt i pomoce, które wspomagają pracę z dziećmi. Cały sprzęt i pomoce został tak dobrany by usprawnić zarówno motorykę małą jak i dużą u dzieci, jak również rozwijać zmysły dotyku i czucia, które w integracji sensorycznej są niezwykle ważne. W przedszkolu podchodzimy indywidualnie do każdego dziecka, w porozumieniu z rodzicami jesteśmy w stanie wspomóc pracę terapeutów, którzy działają z dzieckiem po za terenem przedszkola tak by cała terapia była jeszcze bardziej efektywna. Stosujemy się do zaleceń poradni psychologiczno – pedagogicznej i wspólnie działamy dla dobra dziecka.

Co robimy na sali gimnastyczno – sensorycznej?

Sala wyposażona jest w sprzęt, który wspomaga pracę z dziećmi. Znajdują się w niej m.in. maty, kładki, piłki, drabinki gimnastyczne. Sprzęt został tak dobrany by móc realizować różnego rodzaju ćwiczenia i wspomagać rozwój dziecka. W sali dzieci ćwiczą równowagę, koordynację wzrokowo- ruchową, a także orientację w przestrzeni. Dodatkowo dzięki różnym sprzętom i pomocą usprawniany jest ogólny rozwój fizyczny dziecka. Niektóre z urządzeń służą do wykonywania różnych ćwiczeń, dzieci chętnie biorą udział w zajęciach ruchowych. Kadra pedagogiczna jest przeszkolona do pracy w sali gimnastyczno – sensorycznej i działa tak by wpleść w zajęcia elementy nauki i zabawy.

Przedszkole posiadające salę gimnastyczno – sensoryczną to miejsce, w którym łatwiej zadbać o ogólny rozwój dziecka. Sala tego typu to odpowiedź ma potrzeby rodziców i dzieci, szczególnie tych, które wymagają terapii z zakresu integracji sensorycznej, a takich dzieci jest coraz więcej.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne