Strona głównaLifestyleJaki balsam po goleniu wybrać, aby uniknąć podrażnień?

Jaki balsam po goleniu wybrać, aby uniknąć podrażnień?

Swędząca i piekąca, a także bardzo czerwona skóra to efekt nieprawidłowego golenia. Czy można tego uniknąć?

Ważne są kosmetyki zarówno przed jak i po goleniu

Aby efekty golenia zarostu były zadowalające, skórę należy odpowiednio przygotować zanim sięgnie się po maszynkę. Rozgrzanie skóry za pomocą gorącego ręcznika oraz zmiękczenie zarostu przy użyciu pianki lub żelu – to dwa najważniejsze punkty, które zawsze powinno się wykonać przed. Należy zrobić to bardzo dokładnie i odczekać dłuższą chwilę. Później można sięgać po czystą, ostrą maszynkę i zacząć cały proces.

Kiedy skóra została już pozbawiona niechcianych włosków należy ją odkazić oraz nawilżyć. Fantastycznie sprawdzają się w tej roli balsam po goleniu. Świetnie radzi sobie z regeneracją, a także dostarczeniem skórze składników odżywczych. Substancje, które zawierają takie balsamy dają ukojenie oraz przyspieszają proces gojenia.

Jaki balsam po goleniu wybrać?

Najlepiej zastanowić się nad tym czego oczekujemy od takiego balsamu, a także jaka jest skóra oraz jak zachowuje się po takich zabiegach. Nie tylko skóry wrażliwe potrzebują takiej dawki regeneracji, taki balsam po goleniu będzie zbawienny dla wszystkich typów. Nawet tych tłustych.
Gliceryna, masło shea, aloes – to składniki na które warto zwracać uwagę przy wyborze balsamu po goleniu. Powinny znaleźć się w kosmetyku, aby zapewnić odpowiednie nawilżenie. Pozostałe czynniki takie jak zapach, wygląd to kwestia indywidualna każdego klienta.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne