Strona głównaUncategorizedGrill Gazowy czy Węglowy?

Grill Gazowy czy Węglowy?

Jak powszechnie wiadomo, grillowanie to swego rodzaju sport narodowy Polaków. W związku z tym warto zainwestować w urządzenie, które dodatkowo umili nam tę czynność. Zazwyczaj wybieramy między tradycyjną wersją węglową, a nieco nowocześniejszą gazową. Poniżej dowiesz się, które rozwiązanie sprawdzi się dla Ciebie lepiej.

Cena

To kryterium, które zazwyczaj odgrywa decydującą rolę podczas dokonywania zakupu. Nie jest tajemnicą, że grille węglowe są zdecydowanie tańsze niż ich gazowe odpowiedniki. Jednak w tym przypadku warto również zwrócić uwagę na koszty eksploatacji. Mimo że grill gazowy jest znacznie droższy, warto pamiętać o tym, że jest on wyjątkowo tani podczas użytkowania. Jedna butla gazu starczy nam na kilkanaście grilli, w niektórych przypadkach nawet na cały sezon. W przypadku grilla węglowego warto pamiętać o wydatkach związanych z zakupem węgla, brykietu czy podpałki.

Funkcjonalność

Grille gazowe to zdecydowanie kwintesencja funkcjonalności i wygody. W tym przypadku nie musimy martwić się o szkodliwy dym – grilla możemy urządzić nawet pod zadaszeniem, czy w altance. Poza tym niemal niemożliwe jest doprowadzenie do przypalenia potraw, ponieważ cały czas możemy manualnie kontrolować temperaturę. Warto również podkreślić ogromne ułatwienie związane ze specjalną tacą, na którą skapuje tłuszcz. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu unikamy plam i przypaleń niemal niemożliwych do wyczyszczenia.

Grill ogrodowy węglowy to przykład bardziej tradycyjnego spojrzenia na kwestię grillowania. Choć zdecydowanie mniej nowoczesny, nadal posiada grono swoich wiernych wielbicieli. Jego ogromną zaletą jest przede wszystkim mobilność, która pozwala nam na swobodne przenoszenie grilla w najróżniejsze miejsca, a nawet zabieranie go w dłuższe podróże. Poza tym grill węglowy to zdecydowanie dużo mniejszy wydatek niż grill elektryczny. Choć w trakcie eksploatacji konieczne jest uwzględnienie dodatkowych kosztów, suma, którą musimy operować na samym początku i tak jest dużo niższa niż w przypadku modeli elektrycznych.

Smak

Wiele osób twierdzi, że dania z tradycyjnego grilla węglowego posiadają aromat niemożliwy do podrobienia. Jednak warto pamiętać, że ciągły kontakt z dymem sprawia, że potrawy są również o wiele bardziej szkodliwe dla naszego zdrowia. Jedzenie z grilla gazowego być może nie ma charakterystycznego zapachu, jednak jest zdecydowanie zdrowsze.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne