Strona głównaTurystykaIdealne miejsce na wakacje

Idealne miejsce na wakacje

Nowy rok dla wielu osób oznacza stworzenie całej listy celów do realizacji w przeciągu następnych dwunastu miesięcy. Na takiej liście najczęściej znajduje się odwiedzanie siłowni co najmniej raz w tygodniu, zmiana pracy, znalezienie drugiej połówki oraz podróże. Wycieczki to wspaniały pomysł, ale wiele osób rezygnuje z nich, ponieważ nie chcą udać się w odległe rejony zupełnie samemu. Na szczęście powstaje coraz więcej małych biur podróży organizujących kameralne wycieczki dla singli. Jedną ze szczególnie popularnych destynacji jest Lwów.
Wycieczki do Lwowa organizowane są przez cały rok. To miasto nie leży daleko, stąd dość szybko można tam dojechać z Polski. Lwów ma do zaoferowania swoim turystom całą masę atrakcji.
Pierwszym etapem zwiedzania Lwowa na pewno powinien być Rynek i jego osiemnastowieczne kamienice. Zachwycą swoim urokiem każdego turystę. Pięknym budynkiem godnym uchwycenia na fotografiach będzie monumentalny gmach Opery Lwowskiej. Niektórym może się udać nawet zakup biletów na wieczorny występ. Panoramę miasta można podziwiać ze Wzgórza Zamkowego, z którego rozpościera się piękny widok na Lwów. Następnie warto udać się choćby do Kasyna Szlacheckiego- jego niesamowite schody będą na pewno zapierały dech w piersiach. Obowiązkowym punktem każdej wycieczki do Lwowa jest Cmentarz Łyczakowski. Niektórzy mogą go nazwać prawdziwą galerią sztuki ze względu na ogromną ilość pięknych rzeźb nagrobnych. Warto również wybrać się do mało znanego muzeum NKWD, które poprzez swoją mroczną historię wyda się ciekawe wielu turystom. A po zakończonym zwiedzaniu warto znów wrócić na rynek, usiąść przy stoliku i popijając pyszną kawę przyjrzeć się codziennemu życiu we Lwowie.

Co warto zwiedzić we Lwowie?

Lwów jest jednym z najpiękniejszych miast Ukrainy. Aż łezka w oku się kręci gdy przypomnimy sobie, że niegdyś znajdował się w granicach Rzeczpospolitej. Lwów jest jednym z najstarszych miast Ukrainy. Niestety podróżowanie po tym kraju nie należy do przyjemności. Wszystko przez rzecz jasna fatalny stan dróg na Ukrainie. Co najgorsze Ukraina nie przynależy do Unii Europejskiej ani do strefy Szengen. By móc swobodnie podróżować po Ukrainie trzeba mieć paszport. Do Lwowa można wybrać się na kilkudniowe wycieczki, na Sylwestra, na święta czy na na ferie. Miasto kryje w sobie mnóstwo atrakcji, które z całą pewnością wprawią nas w zdumienie. By dokładnie zapoznać się z tym miastem trzeba poświęcić na zwiedzanie nieco więcej czasu. Dojazd spod granicy do miasta jest dość łatwy. Schody zaczynają się jednak wtedy gdy zaczynamy podróżować po samym mieście. Może się bowiem okazać, że stan nawierzchni daleko odbiega od naszych oczekiwań. Wycieczki do Lwowa z Warszawy organizowane są przez polskie biura podróży. Jeśli więc nie chcemy tracić czasu na planowanie zwiedzania kolejnych atrakcji to skorzystajmy z gotowej oferty. Na własną rękę dobrze jest przed wyjazdem sprawdzić dokładnie, w których miejscach warto zjeść.

Będąc we Lwowie grzechem byłoby nie zapoznanie się z kozacka kuchnią i tradycją. My skupiamy się na nieco mniej popularnych miejscach we Lwowie. Będąc w tym mieście na pewno warto odwiedzić jeden z licznych pchlich targów. Za całkiem atrakcyjną sumę można nabyć naprawdę ciekawe egzemplarza starych przedmiotów. Można znaleźć nawet przedmioty pochodzące sprzed II wojny światowej. Obowiązkowym punktem każdej wycieczki jest z pewnością ratusz. Rozpościera się z niego przepiękna panorama na całą zabytkową architekturę miasta. Na zupełnie oddzielną uwagę zasługują również lwowskie podwórka. Zagospodarowane są one zupełnie inaczej niż te polskie. Co jest największą zaletą wycieczki do Lwowa? Przede wszystkim ceny. Na Ukrainie jest zdecydowanie taniej niż w Polsce. Największym minusem jest rzecz jasna stan nawierzchni drogowej. Największym plusem jest jednak przedwojenna, przepiękna architektura. Gdy brakuje pomysłu na to jak spędzić długi weekend lub Sylwester, Lwów okazuje się najlepszym z możliwych wyborów. To przepiękne miejsce kryjące w sobie mnóstwo tajemnic. Jego bliskie położenie sprawia, że dotarcie do Lwowa od granicy zajmuje zaledwie godzinę. Warto wybrać się do Lwowa całą rodziną.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne