Strona głównaLifestyleJak przedłużyć trwałość lakieru na paznokciach?

Jak przedłużyć trwałość lakieru na paznokciach?

Popularna hybryda to wciąż jedna z najchętniej wykonywanych stylizacji paznokci ze wszystkich. Nic dziwnego, ponieważ zapewnia ona wiele możliwości wzorów i kolorów, a przy tym jest niezwykle trwała. Dobrze zrobiona będzie trzymała się przez tygodnie. Jednak, co zrobić dla takiego efektu? Jak poprawić trwałość lakieru?

Dobre przygotowywanie przede wszystkim

Najistotniejszą kwestią jest przygotowanie płytki paznokci do manicure’u hybrydowego. W przypadku zwykłych lakierów ten etap jest krótki lub często nawet pomijany, ale lakiery hybrydowe potrzebują odpowiedniej powierzchni jako podstawy. 

Lakier na porządnie przygotowanej płytce będzie lepiej się trzymał, ale także łatwiej rozprowadzał. Należy, zatem oczyścić powierzchnię, zmatowić ją i odtłuścić. Potrzebne są do tego bloczek polerski, cleaner kosmetyczny do paznokci i aceton. 

Liczy się kondycja 

Przy stylizacji ważna jest kondycja naturalnych paznokci, ponieważ to one stanowią bazę do wszystkich zabiegów. W przypadku zniszczonych i słabych paznokci, manicure  hybrydowy będzie trudniejszy, a czasem nawet niemożliwy. Wynika to z faktu, iż lakiery hybrydowe delikatnie uszkadzają za każdym razem płytkę paznokci. Słabe paznokcie mogą odczuć to znacznie mocniej, a poza tym może pojawić się problem z łamliwością czy przesuszeniem. Ważne jest, by dbać o naturalną płytkę i odżywiać ją oraz nawilżać.

Zabezpieczenie wolnego brzegu

Dla trwałości manicure’u hybrydowego ma znacznie to, czy zabezpieczymy lakiery hybrydowe na płytce odpowiednio. Chodzi o to, by pomiędzy płytkę i lakier nie miało szansy przedostać się powietrze. Z tego powodu konieczne jest zabezpieczenie lakierem wolnego brzegu paznokcia. 

Zadbaj o sam lakier

Ważne jest nie tylko to, jak dbamy o paznokcie, ale także o lakiery. Trzeba pamiętać, że słabej jakości lakiery hybrydowe będą także przekładały się na gorszą stylizację i jej niższą jej trwałość. Po drugie, nieodpowiednio przechowywany lakier będzie szybciej się „psuł”, bo zgęstnieje lub zaschnie. Może też się rozwarstwić, a zbyt duża ilość powietrza w lakierze sprawi, że nie będzie on przylegał właściwie do płytki paznokcia. To spowoduje, że manicure nie będzie trwały.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne