Strona głównaLifestyleJakie buty mogą być alternatywą dla damskich balerinek?

Jakie buty mogą być alternatywą dla damskich balerinek?

Szukając lekkiego i przewiewnego obuwia, które w okresie letnim może stać się wygodną alternatywą dla klasycznych balerinek, szczególną uwagę warto zwrócić na wykończone charakterystyczną plecionką, tekstylne espadryle dla pań. To buty o wyjątkowo przewiewnej konstrukcji, idealne komponujące się z wakacyjnymi, dość swobodnymi i lekkimi stylizacjami, na płaskiej podeszwie, dostępne w dużej różnorodności fasonów dedykowanych wielu okazjom.

Co to są espadryle?

To rodzaj bardzo lekkiego obuwia najczęściej kojarzącego się z okresem letnim, w wersji oryginalnej z charakterystyczną plecioną podeszwą wykonaną ze sznurka, juty lub specjalnego gatunku trawy (nazwa butów wywodzi się od hiszpańskiej nazwy trawy – esparto, wykorzystywanej do wyplatania lin). Cholewy są najczęściej wykonane z tkaniny przepuszczalnej dla powietrza, co czyni z tych butów idealną alternatywę dla tradycyjnych balerinek ze skórzanymi cholewami, które są mniej praktyczne w okresie największych letnich upałów. Espadryle dla pań (dostępne m.in. w https://butosklep.pl/pol_m_Obuwie-Damskie_Espadryle-damskie-164.htm) stanowią dobrą alternatywę nie tylko dla balerinek, ale także dla odsłaniających większą część stóp sandałów czy charakteryzujących się bardziej sportowym wyglądem tekstylnych tenisówek.

Jakie są największe atuty espadryli?

Poza modnym wyglądem dobrze wpisującym się w wiele zwiewnych, niezwykle dziewczęcych stylizacji, damskie espadryle są również obuwiem bardzo wygodnym w codziennym użytkowaniu. Ich płaskie, plecione podeszwy minimalizują efekt pocenia się stóp, gwarantują również wysoki komfort chodzenia po różnych typach nawierzchni. To buty idealne do miasta i na spacer po nadmorskim deptaku. Sprawdzą się w cieplejszych, pogodnych dniach roku i z powodzeniem można korzystać z nich w okresie od wiosny do jesieni. Producenci obuwia oferują różnorodne espadryle dla pań – buty z pełnymi i ażurowymi cholewami, w różnych kolorach i stylach wykonania. W związku z tym żadna kobieta nie powinna mieć najmniejszych problemów z odnalezieniem tego typu butów dopasowanych do własnych upodobań i potrzeb.

Jeśli szukasz alternatywy dla damskich balerinek, w ofercie sklepów obuwniczych znajdziesz różnorodne modele espadryli dla kobiet w każdym wieku. To bardzo wygodne, lekkie i jednocześnie atrakcyjnie prezentujące się, pasujące do wielu letnich stylizacji, modne buty damskie dostępne w dużej różnorodności fasonów, kolorów i stylów wykonania. Takie buty mogą być alternatywą nie tylko dla balerin, ale także dla sportowych tenisówek czy tradycyjnych sandałów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne