Strona głównaZdrowieJak szybko i skutecznie pozbyć się cellulitu 

Jak szybko i skutecznie pozbyć się cellulitu 

Mówi się, że przyjaciółmi kobiety są diamenty, a co jest zatem absolutnym wrogiem płci pięknej? Odpowiedź jest prosta – cellulit. Wydawałoby się, że ten problem dotyka tylko pań z nadprogramowymi kilogramami, jednak nic bardziej mylnego. Pomarańczowa skórka – bo taka jest potoczna nazwa cellulitu – dotyka kobiety w różnym wieku, o różnej wadze. Wiele pań poszukuje sposobu na pozbycie się tego problemu, stosując drogie preparaty kosmetyczne, które jednak nie przynoszą spodziewanych efektów. Zatem w jaki sposób pozbyć się cellulitu?

Utrapienie tysięcy kobiet

Cellulit to duży problem estetyczny, który przyczynia się do obniżenia samooceny. Kobiety z cellulitem nie lubią pokazywać swoich niedoskonałości, co wiąże się z doborem maskujących ubrań w okresach letnich, zmniejszeniem komfortu i zakłopotaniem podczas pobytu na basenie czy plaży. Nierównomierny rozkład tłuszczu pod skórą – bo tym właśnie jest cellulit – dotyka nawet 90% kobiet i może przybierać różne stopnie nasilenia.   

Czynniki sprzyjające powstawaniu cellulitu 

Na powstawanie tego problemu skórnego, szczególnie narażone są panie, u których dochodzi do burzy hormonalnej. A to dlatego, że za tworzenie się cellulitu w dużej mierze odpowiada estrogenem. To wyjaśnia fakt, że z pomarańczową skórką najczęściej mierzą się kobiety ciężarne, w trakcie menopauzy lub te, które zmagają się z obfitymi miesiączkami. Nie można zapomnieć też o czynnikach takich jak procesy starzenia, które powodują, że skóra w naturalny sposób traci jędrność i sprężystość. Z tego powodu cellulit częściej można zaobserwować u kobiet w średnim i dojrzałym wieku.

Jak pożegnać się z cellulitem raz na zawsze

Jeśli chcemy pozbyć się cellulitu raz na zawsze, należy zastosować kompleksowe działania, obejmujące zmianę diety i dotychczasowego stylu życia. Tylko wtedy kuracja może zapewnić najlepsze efekty. Ogromną rolę odgrywają jednak zabiegi, najbardziej popularne i skuteczne są:

  • liposukcja laserowa,
  • laser erbowo-yagowy,
  • Venus Legacy,
  • laser frakcyjny,
  • mezoterapii igłowa,
  • ledoterapia.

Wybierając profesjonalny gabinet medycyny estetycznej, zyskujemy szansę na rozwiązanie problemu jakim jest cellulit.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne