Strona głównaUncategorizedNowoczesne herbicydy można łączyć dla zwiększenia ich efektów

Nowoczesne herbicydy można łączyć dla zwiększenia ich efektów

Dzisiejszym hodowcom upraw rzędowych wystarczy zaledwie kilka kroków, aby pozbyć się uciążliwych chwastów z pola.

Jeśli konsekwentnie przeprowadzamy zwalczanie chwastów, rolnicy mogą zwalczać trudne chwasty i zmniejszać odporność na herbicydy. Dodatkowo pozbywanie się chwastów może mieć pozytywny wpływ na następne pokolenie plonów na roli.

Rolnicy muszą przeprowadzać zwalczanie chwastów w burakach

Aby zmaksymalizować wydajność aplikacji herbicydów podczas oczyszczania pola z chwastów, wymieszaj różne preparaty o różnych miejscach działania. Znajomość gatunków problematycznych roślin na każdym polu jest ważnym pierwszym krokiem w zwalczaniu chwastów. Opracowując program herbicydów, zaplanuj uwzględnienie miejsc działania, które są ukierunkowane konkretnie na te problematyczne chwasty. Celowo wybierz wiele różnych miejsc akcji w oparciu o chwasty, z którymi zamierzasz walczyć. Ta wiedza jest niezbędna do planowania różnych mieszanek zbiornikowych i rotacji herbicydów.Możliwość dostosowania programu herbicydowego pozwala na zwalczanie problematycznych chwastów bez powtarzania tych samych kombinacji miejsc działania z poprzednich lat lub zastosowań. W każdej populacji chwastów znajdą się takie, które naturalnie tolerują jedno miejsce działania preparatów chwastobójczych. Dlatego długoterminowe zwalczanie chwastów to coś więcej niż tylko zmiana na nowy herbicyd każdego roku. Obecnie zaleca się stosowanie wielu chemikaliów z więcej niż jednym skutecznym miejscem działania. Zaplanuj stosowanie wielu różnych miejsc działania za każdym razem, gdy stosujesz herbicyd, zarówno w tym samym sezonie wegetacyjnym, jak i z roku na rok.Niezbędne jest również konsekwentne zwalczanie chwastów w burakach, ponieważ niepotrzebne rośliny obecne na polu spowolnią i zakłócą prawidłowy wzrost plonów. Ponieważ chwasty konkurują z plonami o wodę, składniki odżywcze pobierane z gleby oraz światło słoneczne, przyczyniają się w wysokim stopniu do zmniejszenia zbiorów i pogorszenia ich jakości.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne