Strona głównaUncategorizedJak wybrać radio samochodowe?

Jak wybrać radio samochodowe?

Dostęp do muzyki, bieżących informacji, ale także możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych podczas jazdy, to główne funkcje, jakie powinno spełniać radio samochodowe. Dzisiejsze urządzenia znacznie różnią się od tych, jakie spotykaliśmy w pojazdach jeszcze kilka lat temu. To prawdziwe stacje multimedialne, wyposażone w dotykowy ekran oraz szereg opcji, ułatwiających i umilających jazdę samochodem. Na co zwrócić uwagę, wybierając radio do wymarzonego auta?

Różnorodność funkcji

Zacznijmy od przydatnych funkcji, w jakie powinno być wyposażone radio. Pomijamy kwestie oczywiste, czyli możliwość odbierania dowolnej stacji, łatwego zapamiętywania częstotliwości ulubionych rozgłośni, odtwarzania muzyki zapisanej na karcie pamięci czy parowania radia ze smartfonem. Bardzo przydatną opcją dla kierowców jest radio zintegrowane z nawigacją. Duży wyświetlacz dokładnie pokazuje trasę, eliminując jednocześnie konieczność korzystania z telefonu czy dodatkowego urządzenia GPS.

Pamiętajcie jedynie, aby pozostawić sobie wolny wybór w zakresie rodzaju oprogramowania nawigacyjnego, jakiego będziecie używać. Na urządzeniach dostępnych w sklepie zainstalowane są często wersje testowe map, ale ostateczna decyzja co do wyboru konkretnego rozwiązania, powinna należeć do was. Po sprawdzeniu kilku rodzajów oprogramowania możecie kupić – z pomocą pożyczki online – mapy najlepiej dopasowane do waszych oczekiwań, a także obszaru geograficznego, jaki powinny obejmować.

Internet w radiu?

Najpopularniejszym systemem operacyjnym, jaki stosowany jest w przypadku odbiorników samochodowych, jest Android. Możecie więc bez kłopotu instalować na urządzeniu dowolne aplikacje, zapewniając na przykład rozrywkę dzieciom, podczas długiej podróży. Aby jednak w pełni korzystać z możliwości Androida, niezbędne jest połączenie z internetem. Można pokusić się o zakup dodatkowej karty SIM lub udostępnić internet z telefonu.

Miłośnikom muzyki, odtwarzanej w wysokiej jakości, na pewno przyda się equalizer, umożliwiający ustawienie preferowanych parametrów dźwięku. Aby nawet najbardziej wytrawny meloman nie czuł dyskomfortu, słuchając ulubionych piosenek, trzeba zadbać o odpowiednie głośniki. Wybór konkretnego modelu jest sprawą bardzo indywidualną, dlatego dobrze jest wybrać się do sklepu i wypróbować kilka dostępnych głośników. W sfinansowaniu zakupów z pomocą przyjdzie pożyczka online.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne