Strona głównaLifestyleJakie baseny wybierają Polacy?

Jakie baseny wybierają Polacy?

JAKIE BASENY WYBIERAJĄ POLACY?

Z roku na rok w naszym kraju obserwuje się rosnącą popularność basenów ogrodowych przewidzianych do domków jednorodzinnych. Od pewnego czasu posiadanie basenu nie jest domeną bardzo zamożnych osób, gdyż coraz częściej tego typu obiekty pojawiają się u osób o mniej zamożnym  portfelu. Co jest istotne przy ich wyborze i na co najchętniej się decydujemy?

SEZON KĄPIELOWY

Decydując się na zakup basenu do naszego domu, bądź jego budowę https://www.folkpool.pl/ powinniśmy się liczyć z tym, że w naszej strefie klimatycznej z basenu ulokowanego w ogrodzie na świeżym powietrzu możemy korzystać zaledwie przez cztery miesiące, zakładając oczywiście ciepłe i suche lato. W związku z powyższym, wiele osób wyciąga słuszny wniosek odnośnie praktycznej strony posiadania basenu i postanawia o zakupie basenów sezonowych, które umożliwiają ich złożenie i schowanie do domu na okres zimowy. Co ciekawe, ten rodzaj basenów wbrew pozorom jest całkiem dobrej jakości o bardzo stabilnej i mocnej konstrukcji.

MODA NA BASENY ROZPOROWE I STELAŻOWE

Każdego roku wśród Polaków rośnie popularność na zakup basenów stelażowych i rozporowych, łatwo dostępnych, szybkich w montażu i stosunkowo tanich. Dodatkowym ich atutem jest możliwość dostosowania wymiarów na naszych potrzeb. O ile w większych basenach stelażowych będziemy mogli sobie popływać, tak decydując się na zakup niewielkiego basnu stelażowego, będzie możliwe tylko schłodzenie się w upalne dni. Ogromnym atutem tego rodzaju basenów jest ich cena przy stosunkowo dobrej jakości, gdyż są już dostępne od kilkuset złotych do maksymalnie kilku tysięcy złotych.

BASEN STACJONARNY W OGRODZIE

Dla osób o większych możliwościach finansowych korzystniej będzie postawić na basen stacjonarny. Mając na uwadze dosyć wysoki koszt takiej inwestycji przeważnie są to baseny niewielkich bądź średnich rozmiarów o standardowych kształtach prostokąta bądź kwadratu, co sprawia, że cena wykonania takie basenu jest nieporównywalnie niższa jak niecki o kształcie nietypowym. Przeważnie Polacy decydują się na budowę basenu bez zadaszania i ogrzewania https://www.folkpool.pl/pl/firma/przykrycia-basenow-–-rolery,699.htm, czyli akcesoriów i urządzeń umożliwiających cieszenie się możliwością pływania nie tylko w sezonie letnim. W tej kwestii jesteśmy bardzo praktyczni i basen służy nam do schłodzenia i relaksu w upalne lipcowe dni. Zimą w większości polskich ogrodów baseny stacjonarne są nieczynne i w ciszy, i spokoju oczekują kolejnego słonecznego sezonu.

BASEN W DOMU JAKO WYZNACZNIK LUKSUSU

Jest to rozwiązanie funkcjonalne, umożliwiające czerpanie radości z kąpieli również w okresie zimowym, nie mniej w Polsce mało popularne ze względu na koszt takiej inwestycji. Dodatkowym minusem takiego rozwiązania jest niestety konieczność uwzględnienia basenu już na etapie projektowania domu. Wynika to z tego, że w gotowym domie, o ile uda się wygospodarować miejsce na basen jego wykonanie będzie skomplikowane i bardzo kosztowne. Przeważnie basen we własnym domu to synonim luksusu, gdyż na jego budowę zazwyczaj decydują się właściciele dużych budynków, dysponujących odpowiednią ilością przestrzeni na usytuowanie basenu zarówno w piwnicy jak i najniższej kondygnacji.

STAW KĄPIELOWY

Ciekawe rozwiązanie, na które od lat decydują się nasi zachodni sąsiedzi, nie mniej w naszym kraju nadal mało popularne. Co prawda budowa stawów kąpielowych wymaga specjalistycznej wiedzy oraz wykorzystania rozwiązań dedykowanych pod ten rodzaj obiektu, korzyści z niej płynące są ogromne. Stawy kąpielowe, posiadają charakterystyczną budowę, a ich cechą szczególną jest fakt, że woda w nich zgromadzona uzdatniana jest w sposób naturalny bez użycia jakichkolwiek środków dezynfekujących. Koszt inwestycji takiego obiektu jest porównywalny z ceną standardowej niecki basenowej.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne