Strona głównaLifestyleKilka słów o hip hopie

Kilka słów o hip hopie

HIP-HOP – KRÓTKA CHARAKTERYSTYKA

Jest to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych stylów tanecznych, zawarty w przeróżnych choreografiach https://agencjataneczna.pl/o-nas i tańczony przez setki tysięcy ludzi również w naszym kraju. Można go spotkać w przeróżnych filmach czy też wykorzystywany jest w tworzeniu teledysków, nierozłącznie związany z muzyką o tej samej nazwie. Jego odmian jest bardzo dużo i nie sposób jest je wymienić, nie mniej każdy miłośnik tańca, znajdzie w nim coś specjalnego dla siebie.

Hip-hop oparty jest o przekazywanie sygnałów niewerbalnych wyrażanych po przez odpowiedni ruch przez tańczącego. Opiera się on nie tylko o techniczne kroki, ale także o gest dodawane do każdego ruchu oraz odpowiednią ekspresję i mimikę twarzy, która z kolei odpowiada w danym momencie emocjom, jakie tancerz chce przekazać.

Hip-hop to styl muzyczny, który narodził się w amerykańskich gettach i był wyrazem buntu czarnoskórych mieszkańców. Za pomocą tego tańca mogli oni wrażać swoją buntowniczość oraz witalność. Współcześnie hip-hop wchodzi w skład tańców Street Dance.

KROKI W HIP-HOPIE

Hip-hop oparty jest o trzy podstawowe techniki taneczne jakie jak locking, popping oraz funk. To taniec, którego zamysłem jest duża swoboda ruchów i dowolność kroków jednak ma pewne zasady. Bazuje na takich regułach jak feeling – polegający na wyczuciu muzyki i jej rytmu, co przekłada się na rytmiczny ruch, luz – płynność zachowana w ruchach, praz izolacja – głównie górnej części ciała.

KIEDY WARTO TANCZYĆ HIP-HOP?

Jest to styl taneczny przewidziany głównie dla osób, które lubią ruch oraz dobrą zabawę. Jego stopień zaawansowania jest zależny od wybranego przez nas poziomu trudności. Jeśli jesteśmy sprawni fizycznie i chcemy spróbować przygody z profesjonalnym hip-hopem możemy spróbować stylu zahaczającego o break dance. Szkoła taneczna, specjalizująca się organizacji eventów nie tylko na terenie Warszawy, której twórcą jest sam Agustin Egurrola z pewnością zaprosi nas na casting: https://agencjataneczna.pl. Warto dodać, że na popularności zyskują kompletnie nowe nurty tego tańca chociażby takie jak hip-hop new style czy też new age. Są one szczególnie dedykowane dla osób, które tańcząc hip-hop od kilku lat, chcą go wzbogacić w bardziej skomplikowane kroki i tym samym chcą go uczynić bardziej widowiskowym.

MUZYKA DO HIP-HOP’u

Jest bardzo popularna i częściowo stanowi połączenie soulu, rapu oraz R&B. Współcześnie tworzona głównie przez muzyków z stanów takich jak Kany West, Jay-Z czy Eminem. Poczatk hip-hop’u to lata 70-te, jednak jej totalny rozkwit miał miejsce w latach 90-tych, gdzie w połowie ich trwania stał się najpopularniejszym gatunkiem muzycznym.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne