Strona głównaBiznesJakie usługi świadczy Zakład Kamieniarski?

Jakie usługi świadczy Zakład Kamieniarski?

Zakład kamieniarski to miejsce, w którym można zamówić nagrobek upamiętniający zmarłą osobę. W praktyce, wykwalifikowany kamieniarz oferuje oczyścicie znacznie szersze spektrum usług związanych bezpośrednio z obróbką oraz formowaniem kamienia naturalnego. Zakład kamieniarski stworzy zatem nie tylko nagrobek, ale również cały pomnik, płaskorzeźbę, popiersie, tablicę pamiątkową, a także inne elementy ozdobne wykonane z kamienia.

Z jakich materiałów wykonywany jest nagrobek?
Kamieniarz w swoim fachu ma styczność z wieloma rodzajami kamienia naturalnego. Jednak tylko niektóre z nich nadają się do stworzenia pomnika, nagrobka lub popiersia. W Polsce od wielu lat króluje granit, który jest najtrwalszy, przystępny cenowo, a także pozwala na tworzenie bardzo estetycznych produktów dostosowanych do oczekiwań klienta. Nagrobek może być również wykonany z marmuru lub piaskowca, jednak takie materiały sprawdzają się lepiej w cieplejszych klimatach. Intensywne deszcze oraz mrozy mogą bowiem nadszarpnąć kondycją tych rodzajów kamieni na przestrzeni lat.

Używamy najlepszych materiałów – mówi nam Marek Zadora, właściciel Zakład Pogrzebowy Sucha Beskidzka oraz Zakład Pogrzebowy Andrychów

Na czym polega praca wykonywana przez kamieniarza?
Na co dzień, kamieniarz zajmuje się obróbką kamienia i przygotowywaniem płyt oraz budulców wykorzystywanych później do stworzenia pomnika lub nagrobka. Dzięki temu, zakład kamieniarski zawsze jest w stanie zaprezentować kilka podglądowych pomników nagrobnych. Dostępne projekty można oczywiście zmieniać wedle własnego uznania. Obróbka granitu stoi dzisiaj na bardzo wysoki poziomie, stąd znacznie bogatsza paleta kolorystyczna nagrobków wykonanych z tego materiału. Kamieniarz wykonuje zatem indywidualny projekt, a następnie pozyskuje materiały potrzebne go jego realizacji. Nagrobek może mieć bardziej finezyjne kształty, a także zawierać w sobie płaskorzeźbę lub popiersie. Na starszych grobach często stosuje się nową, estetyczną tablicę pamiątkową. Zakres usług kamieniarza jest zatem dość wszechstronny i nie ogranicza się wyłącznie do nagrobków.

Jak wybrać odpowiedni zakład kamieniarski?
Śmierć bliskiej osoby to traumatyczne i bolesne przeżycie, które dodatkowo wymaga szybkich i odpowiedzialnych decyzji w krótkim czasie. Sprawy związane z pochówkiem często spadają na barki najbliższej rodziny, choć coraz większa liczba osób stara się zabezpieczyć takie sprawy za życia. Odpowiedni nagrobek to jedna z tych decyzji, którą musimy podjąć w przeciągu kilku dni. W jaki sposób wybrać odpowiedni zakład kamieniarski, który zagwarantuje nam oczekiwany poziom usług? Możemy kierować się opiniami ze stronny innych klientów. Warto wybrać firmę, która może zaoferować bogaty katalog produktów, w którym znajdziemy: pomniki, nagrobki, płaskorzeźby, popiersia, dekoracje z kamienia, a także tablice pamiątkowe. Dobry kamieniarz jest w stanie powiedzieć nam więcej o pochodzeniu materiału, z którego wykonany zostanie nagrobek. Zakłady kamieniarski Wadowice oferuje również pielęgnację i renowację istniejących nagrobków. Takie usługi są w stanie przemienić stary i zniszczony pomnik w estetyczny nagrobek, który posłuży przez wiele kolejnych lat.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne