Strona głównaLifestyleKreatywne pomysły na wykorzystanie domowego koca

Kreatywne pomysły na wykorzystanie domowego koca

Ciepłe koce używamy najczęściej do okrywania się w chłodne dni, czy noce. Jednak ten niezwykle uniwersalny element naszego wnętrza można użyć na wiele innych sposobów. Wszystko zależy od naszych potrzeb, wizji, czy pomysłowości.

Zdecydowanie mniej standardowym wykorzystaniem koca jest stworzenie z niego narzuty na sofę, fotel, czy łóżko. Ciepłe koce mają zwykle bardzo przyjemny wygląd i dotyk. Nie brak również ciekawych wzorów, kolorów czy ozdób na kocach. Dzięki temu, jeśli położymy koc w widocznym miejscu, będzie on stanowił wspaniałą ozdobę i spełni także funkcję dekoracyjną. Warto to wykorzystać, bowiem tak zaprezentowany koc wprowadzi do naszego wnętrza stylu, charakteru i przytulności.

Jeśli chcemy układać puzzle na podłodze, zagrać w planszówki, czy poćwiczyć, koc może okazać się idealnym izolatorem od chłodnej podłogi. Wystarczy, że rozłożymy ten wyjątkowy materiał w wybranym miejscu i możemy siedzieć na nieogrzewanej podłodze przez długi czas, nawet w okresie zimowym. Nie będzie trzeba obawiać się przeziębienia czy dyskomfortu, ponieważ ciepłe koce z pewnością ochronią nas przed chłodem. Warto taki koc dać przede wszystkim dzieciom, które na zabawie na podłodze spędzają wiele czasu i nie rzadko przy tym marzną. Jeśli jednak przeniosą się z zabawą na koc, może okazać się on lepszy niż niejeden dywan. Nie rzadko układa się także koce na dywanie, aby ciepło i komfort zabawy naszych pociech były jeszcze większe.

W dzieciństwie wielu z nas tworzyło bazy w swoich domach. Jako dorośli również możemy wykorzystać koce w ten sposób, tworząc sobie przyjemną enklawę. Jeśli twoja druga połówka chce oglądać telewizję, a tobie to przeszkadza, stwórz dla siebie osłonę z koca. Wykorzystać do tego można np. krzesła, na których zawieszony będzie koc, skutecznie osłaniając od ekranu telewizyjnego i delikatnie tłumiąc hałasy. Jeśli w naszym domu mieszkają także dzieci, bądź przyjeżdżają do nas w odwiedziny, koniecznie wykorzystajmy ciepłe koce do stworzenia takiej kryjówki, jakie my pamiętamy sprzed lat. Na pewno zabawa będzie świetna.

Wiele osób wykorzystuje koce jako element do zabawy z dziećmi. Wystarczy ułożyć dziecko na środku koca i wraz z drugą osobą dorosłą lekko huśtać dziecko. Będzie to z pewnością ciekawym doznaniem dla dziecka, wpływającym również na jego rozwój. Nie zapominajmy również o przeciąganiu. Jeśli dziecko usiądzie na jednej części koca, my możemy ciągnąć za koc po śliskiej podłodze. Można przy tym wymyślić dowolną fabułę zabawy, z której dziecko będzie miało ogromną radość.

Nie zapominajmy również o wykorzystaniu koca latem. W tym okresie można urządzać sobie pikniki czy wycieczki, a podczas nich wypoczywać na rozłożonym kocu. Nie brak również osób, które w okresie letnim tworzą z koca parawany, czy zawieszają tak, by tworzyły cień. Ochrona od wiatru czy właśnie od słońca to świetny sposób na wykorzystanie koca, kiedy na zewnątrz zapanuje gorąca aura, a my nie będziemy już potrzebować koca do ochrony przed chłodem. Wówczas będzie nas on chronił przed upałem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne