Strona głównaUncategorizedKurs arteterapii zajęciowej - do kogo jest skierowany?

Kurs arteterapii zajęciowej – do kogo jest skierowany?

Arteterapia jest wspaniałym sposobem na niestandardową formę terapii. Opiera się na sztukach plastycznych, prowadzonych w duchu psychologicznym. Pacjenci podczas tworzenia mogą wyzwolić skrywane emocje oraz pozbyć się traum i złych wspomnień. To świetny sposób na poszerzenie tradycyjnej terapii. 

Czym jest arteterapia dla pacjentów?

Arteterapia jest sposobem na wyzwolenie emocji, ale również na ukojenie nerwów. Pacjenci bardzo lubią takie zajęcia, ponieważ przypominają im niewinne czasy dzieciństwa. Dzieci z kolei również uwielbiają tworzyć i jest to dla nich forma zabawy. To nowoczesny, ale również skuteczny sposób na diagnostykę zaburzeń psychicznych, ale także pomoc w pozbywaniu się złych doświadczeń. Ponieważ arteterapia staje się coraz bardziej popularna, warto włączyć ją do terapii pacjentów w różnym wieku.

Gdzie można zrobić kurs arteterapii?

Kurs arteterapii jest dostępny w wielu ośrodkach szkoleniowych dla pedagogów i psychologów. Dzięki niemu można poznać wiele technik plastycznych, które są wykorzystywane na zajęciach oraz nauczyć się diagnostyki na podstawie tworzonych prac. Psychologowie dziecięcy często wykorzystują arteterapię w terapii i diagnostyce. Małe dzieci nie umieją jeszcze nazwać emocji, dlatego tworzenie, w tym malowanie i rzeźbienie, pomaga im w nazywaniu uczuć. Arteterapia jest podzielona na różne segmenty, w tym na tworzenie i destrukcję.

W arteterapii wykorzystywany jest również ruch w postaci teatru – pacjenci wraz z prowadzącym zajęcia tworzą choreografię. Odgrywanie scen połączone z ruchem to idealny sposób na aktywizację osób starszych i pomaga wyzwolić uczucia. 

Profesjonalny kurs arteterapii i terapii zajęciowej pozwala poszerzyć wiedzę dotyczącą diagnostyki oraz terapii osób z traumą lub w trakcie leczenia chorób natury psychicznej. Poza tym, arteterapia to po prostu dobry sposób na relaks i rozwijanie zdolności manualnych. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne