Strona głównaLifestyleNowoczesny dom - zadbaj o zdrowie i komfort mieszkania

Nowoczesny dom – zadbaj o zdrowie i komfort mieszkania

Nowoczesny dom to nie tylko modne meble i dodatki.  Owszem, żeby czuć się dobrze w swoim mieszkaniu, warto dbać o detale podkreślające nasz styl i osobowość,  nie powinniśmy  jednak zapominać o funkcjonalności.

Praktyczne aspekty domu  to nie tylko wygoda użytkowania różnych sprzętów, ale również ich wpływ na nasze zdrowie.

Obecnie, w dobie rosnącej świadomości konsumentów, coraz częściej decydujemy się na zakup urządzeń i innych przedmiotów codziennego użytku, które  nie tylko nie będą wykazywały szkodliwego działania, ale również usprawnią nasze funkcjonowanie czy poprawią nastrój.

Wśród innowacyjnych rozwiązań, które warto mieć w nowoczesnym domu, warto zwrócić uwagę na:

Wyciskarkę do owoców i warzyw – wiadomo, że zbilansowana  dieta to podstawa zdrowia, dlatego każdy powinien jeść odpowiednią porcję świeżych warzyw i owoców każdego dnia.

Dużym ułatwieniem jest przyswajanie ich w formie soków, ponieważ organizm wchłania wtedy najwięcej witamin i minerałów. Takim produktem jest wyciskarka wolnoobrotowa Sybilla od Welmax.

Urządzenie pozwala na pozyskanie pysznego soku już w kwadrans! Jego zalety to szeroki wlot na owoce, dwa filtry, bezpieczny mechanizm, nowoczesny silnik i 5 letnia gwarancja.

Samodzielne wytwarzanie soków to pewność, że będą one pozbawione cukru, szkodliwych konserwantów i innych „ulepszaczy”, natomiast dobry sprzęt gwarantuje nam wieloletnie użytkowanie. Dodatkowy plus to możliwość komponowania swoich ulubionych smaków.

Nowoczesne urządzenie do mycia okien – istnieją takie czynności, które pochłaniają bardzo dużo czasu i energii, a i tak należy je często powtarzać. Jedną z nich jest mycie okien, na którym spędzamy godziny, pucując szyby na mokro i  sucho. Aby zaoszczędzić swój cenny czas i przeznaczyć go na przyjemniejsze rzeczy, a jednocześnie mieć pewność, że okna są perfekcyjnie czyste i bez zacieków, warto rozważyć zakup robota myjącego okna.

Takim sprzętem jest robot czyszcząco – myjący Aquamenti od firmy Welmax. Z jego pomocą umyjemy nie tylko okna, ale również lustra, kabiny prysznicowe lub płytki ścienne.

Robot swoim mechanizmem przypomina glonojada czyszczącego akwarium – za pomocą specjalnych przyssawek zgrabnie porusza się po pionowych powierzchniach i dostosowując się do ich faktury czyści je dokładniej niż jakiekolwiek ściereczki czy gąbki.

Zalety urządzenia to m.in.: czujnik żyroskopowy i system nawigacji, które kontrolują ruchy robota, system Single Slide Cleaning – gwarantujący dokładne czyszczenie szkła o różnej grubości, możliwość sterowania urządzenia smartfonem, a także ekologiczność i przyjazność środowisku.

Oczyszczacz powietrza – grzyb, pleśń, roztocza kurzu, dym papierosowy – istnieje mnóstwo niewidocznych gołym okiem substancji i mikroorganizmów, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Niestety wietrzenie pomieszczeń to za mało, dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup specjalnych urządzeń oczyszczających powietrze.

Firma Welmax w swojej ofercie posiada oczyszczacz powietrza Cirrus. Jest to innowacyjny sprzęt z wbudowanym jonizatorem, które zamienia jony dodatnie w ujemne. Takie same procesy zachodzą naturalnie po burzy, dlatego tak przyjemnie i lekko się wtedy oddycha.

Cirrus zwalcza cząstki smogu, usuwa nieprzyjemne zapachy, usuwa bakterie, grzyby i pleśń, powstrzymuje rozmnażanie wirusów, eliminuje skutki działania substancji lotnych takich jak benzen czy amoniak, usuwa z powietrza pałeczki odpowiedzialne za zapalenie płuc, a także pałeczki okrężnicy czy PM10. Ponadto rozkłada formaldehydy, koncentruje jony ujemne i sterylizuje promienie UV. Urządzenie jest bardzo ciche, ma nowoczesny design, można sterować je pilotem i ustawić blokadę dla dzieci.

Klimatyzator – odpowiednia temperatura w domu to gwarancja zdrowia,  dobrego samopoczucia i   kojącego  snu. Aby zapewnić sobie ten komfort, warto zakupić klimatyzator, który latem przyjemnie obniży temperaturę, a zimą ogrzeje dom.

Fiamotto od Welmaxu, oprócz chłodzenia i ogrzewania posiada funkcję nawiewu – wentylator może pracować w jednej z trzech prędkości powietrza.

Jego działanie nie tylko wpływa na komfort mieszkania, ale również na nasze zdrowie, ponieważ chroni przed wychłodzeniem, przegrzaniem, a co za tym idzie przed przeziębieniem.

Jak widać istnieją rozwiązania, które warto zastosować w swoim domu lub mieszkaniu – nie tylko ze względu na wygodę, ale również korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie.

Urządzając swoje wymarzone „M” nie zapominajmy o tym – modny design to nie wszystko – ważna jest także funkcjonalność.

Więcej na: http://welmax.pl/nowoczesny-dom/

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne