Strona głównaTurystykaTruskawiec na Ukrainie — niezwykłe sanatorium 2 godziny od granicy

Truskawiec na Ukrainie — niezwykłe sanatorium 2 godziny od granicy

Położony na Ukrainie Truskawiec to jedno z najstarszych i najbardziej znanych uzdrowisk na całym świecie. Miejscowość leży na Przedgórzu Karpackim w odległości około 90 kilometrów od granicy między Polską i Ukrainą.

Dzięki swojemu korzystnemu położeniu Truskawiec nie charakteryzuje się ostrym klimatem górskim, a typowym dla całego Przedgórza Karpat Wschodnich klimatem umiarkowanym zimnym. Średnia temperatura w Truskawcu wynosi 8,5°C. Wybierając się do sanatorium w Truskawcu, możemy liczyć na raczej ciepłe lato, przeważnie łagodną zimę, po której dość szybko następuje wiosna. Jesień w Truskawcu jest ciepła i sucha, choć należy pamiętać, że opady deszczu w tej miejscowości są zjawiskiem dość powszechnym. Z uwagi na klimat to właśnie latem najlepiej zdecydować się na Truskawiec. Sanatorium pomoże nam złagodzić objawy wielu chorób oraz ich objawów, takich jak refluks czy hemoroidy.

Będąc w uzdrowisku na Ukrainie, można ze spokojem cieszyć się odpoczynkiem i oddychać wolnym od zanieczyszczeń powietrzem. W Truskawcu oraz w bezpośredniej okolicy miasta nie funkcjonują ośrodki przemysłowe, które mogłyby niekorzystnie wpływać na jakość powietrza. W sanatorium w Truskawcu można zdecydować się na kurację zdrowotną, podczas której zażywa się wody lecznicze oraz korzysta z zabiegów, podczas których stosuje się charakterystyczną dla Truskawca odmianę borowiny – ozokeryt. To naturalny żywicowy produkt z nafty, zawierający oleje, neutralne żywice, asfalteny, azot, siarkę, żelazo, potas, sód oraz liczne czynne substancje biologicznie. Ozokerytoterapia w Truskawcu polecana jest w szczególności osobom, zmagającym się z chorobami wątroby, dróg żółciowych, przy kamicy moczowej, chorobach stawów i chorobach ginekologicznych.

Truskawiec sanatorium – dlaczego warto zdecydować się na wyjazd?

W Truskawcu znajdują się unikalne pokłady wód mineralnych, w których skład wchodzą Naftusia, Sofia, Maria, Bronisława, Józia, Edward oraz wiele innych źródeł. Z najbardziej znanego źródła, czyli Neftusi, można napić się wody, która sprzyja wyprowadzaniu drobnych kamieni z nerek oraz woreczka żółciowego, dróg moczowych i płciowych, a przy tym normalizuje przemianę materii oraz chroni i odnawia komórki wątrobowe. Wody z uzdrowisk w Truskawcu mają właściwości moczopędne, żółciopędne, usuwa procesy zapalne zarówno w nerkach, drogach moczowych, jak i wątrobie i jelitach. Zabiegi w Truskawcu są skuteczne w leczeniu chorób nerek, takich jak kamica.

Jak dojechać do uzdrowiska Truskawiec? Sanatorium i inne atrakcje

Do Truskawca można bez problemu dojechać zarówno prywatnym transportem samochodowym, jak i masowymi środkami transportu. W tym cale najlepiej zdecydować się na usługi profesjonalnej firmy, która zadba nie tylko o nasz bezpieczny przyjazd do sanatorium i powrót do Polski, ale też o interesujący plan dnia. Biura turystyczne, takie jak Bezkresy w Warszawie, mają w swojej ofercie kilkanaście propozycji wycieczek do Truskawiec sanatorium na Ukrainie, które trwają co najmniej dwa tygodnie. Podczas wyjazdów można nie tylko podziwiać malownicze krajobrazy Truskawca, ale też skorzystać z licznych kuracji leczniczych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne