Strona głównaLifestyleWIZERUNEK PROFESJONALISTKI

WIZERUNEK PROFESJONALISTKI

Dziewczyny same najlepiej wiecie jak wiele mówią o nas kolor i krój ubrania, jak również dodatki-biżuteria, torba czy biżuteria i buty. Za ich pomocą oddziałujemy na innych w życiu prywatnym i zawodowym.

Jednym z najintensywniejszych sygnałów jest kolor-nośnik emocji. W oficjalnej modzie często pojawia się kolor niebieski, symbolizujący sukces, powagę i wzbudzający zaufanie. Niebieski sprawdza się wszędzie tam, gdzie wiarygodność i konserwatyzm odgrywa dużą rolę. Również szary jest kolorem odpowiednim na służbowe wyjścia i pasującym na każdą okazję. Komplementarną barwą jest przyciągający uwagę burgund, który dyscyplinuje słuchacza. Zazwyczaj jest noszony jako dodatek w postaci apaszki. Jednak gwarancją dobrego wyglądu jest ostrożne operowanie kolorem i umiejętne ich zestawianie. Aby wyglądać profesjonalnie najlepiej nie zakładać na siebie więcej niż trzy kolory, właściwie wystopniowane. Kostium powinien stanowić najciemniejszy element stroju, bluzka-najciemniejszy, a np. apaszka pośredni. Krój ubrań mówi mniej niż kolory, ale pozwala równie skutecznie manipulować wizerunkiem. W tym wypadku moda nie ma znaczenia. Liczy się wyłącznie sylwetka i zakrycie jej mankamentów. Należy jednak uważać z podkreślaniem atutów sylwetki, ponieważ etykieta biznesowa wyklucza epatowanie cielesnością. W tym przypadku najlepszy jest krój dopasowany do sylwetki. Do rzeczy zakazanych należy eksponowanie bielizny, gołe nogi, spódnice mini czy odsłonięte buty. I na koniec nie zapomnijcie się ubrać w najważniejsze. W uśmiech 🙂

Zadaj sobie kilka poniższych pytań, aby stwierdzić, jak profesjonalna jesteś:

1.Czy lubisz sprawiać innym przyjemność? Jako kobiety od małego byłyśmy uczone tego, aby zadowolić wszystkich dookoła. To my Wykorzystaj tę cechę w biznesie. Tu trzeba zadowolić wiele osób: klientów, pracowników, dostawców.

2.Czy jesteś zorganizowana? Na początku działalności będziesz musiała pełnić wiele ról, zaczynając od sekretarki, marketingowca, sprzedawcy, zarządzania finansami. W domu zajmujesz się rodziną, gospodarstwem domowym, zakupami, finansami.

3.Czy potrafisz planować? Opracowując biznesplan, musisz wykazać się myśleniem długoterminowym.

4.Czy utrzymasz się przy zmiennych dochodach? Własna firma

5.Czy umiesz ciężko pracować? Pracując na własny rachunek musisz czasem ciężko pracować. Samodzielnie zmotywować się do działania. Nawet jeśli to będzie tylko weekend, niech będzie to czas całkowicie wypełniony pracą.

6.Czy jesteś pewna siebie?

Autor: Joanna Mielniczuk

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne